De hát a Demeteré a bodvaji vashámor is…
A torz világképében következő szint: „Ügyes vagy, Gábor Áron!”
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ennek ellenére, arra biztat, hogy lélekben azért ünnepeljünk.
– Mindenki kitűzheti mellére a kokárdát. Virágot, koszorút helyezhet el az erdővidéki 1848–49-es emlékhelyek bármelyikén, ahogy mi, a bodvaji ünnepség szervezői is tesszük a meghirdetett időpontban, Gábor Áron első ágyúinak megöntési helyszínén, a 2006-ban felújított bodvaji kohónál – fogalmazott közleményében.
Hasonlóképpen buzdít Lázár-Kiss Barna András, Barót város polgármestere is, aki közleményében azt írta, hogy minden, a hétvégére, március 14–15-re Barótra tervezett megemlékező esemény elmarad.
– A rendezvények elmaradnak, de az ünnep nem! Vasárnap tűzzük ki a kokárdát és méltón emlékezzünk az 1848–49-es forradalom és szabadságharc magyar hőseire! – írta közleményében az elöljáró.
Más esemény megszervezéséről nem tudunk, de vasárnap valószínűleg szűk körben, Erdővidék községeiben, falvaiban, a délelőtti istentiszteletek keretében azért megemlékeznek az 1848–49-es forradalom hőseiről, mint ahogy az történni szokott a korábbi években is.
De hát a Demeteré a bodvaji vashámor is…
A torz világképében következő szint: „Ügyes vagy, Gábor Áron!”
Hi-hi-hi! Valamit tud, ha ennyire foglalkoztat, hogy mit csinál! S frusztrál is nagyon. Nehéz így élni, s rövid az élet! Engedd el …
„Demeter Zoltán, az Erdővidék szintű bodvaji megemlékezés szervezője”- több mint röhej.
Demeter a megtestesült kultúra, történelem, természet, barlang és segély egy személyben.
Demeter már a polgármester előtt megmondta…
Demeter mindenki gyámja Erdővidéken. Ő az, aki ismételten büszke önmagára, mikor egy sikeres embert felülről méltathat, mintha ő lenne A Mester, így zsebeli be mások sikerét, ha már sajátja nincs.
Demeter drága barátja rektornak, doktornak, titulusnak, ő Móricz összes nyájas „rokona”.
„Mennél inkább „szívén viseli” a kultúrát, annál inkább látszik, hogy semmi érzéke sincs hozzá; mennél inkább „menti és védi”, annál inkább látszik, hogy ő szorulna annak védelmére.” W.S.