Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kovászna Megye Tanácsa és a Háromszéki Közösségi Alapítvány által finanszírozott, Rákóczi fejedelemmé választásának 315. évfordulójára emlékező, szeptembertől novemberig tartó programsorozatról Kis Emese programfelelős számolt be lapunknak. „A diákok interaktív történelem-, irodalom- és zeneóra keretében ismerhették meg a kuruc világot, valamint II. Rákóczi Ferenc személyiségét, közelebb kerülve a magyar történelem kuruc korszakához”. A program keretében a Fejér Piroska és Kis Emese magyartanárok, továbbá Gligor Zoltán zenetanár által betanított Szól a kakukk Rodostóban című szemi-villámcsődületszerű drámajátékot tíz településen tizenkét alkalommal mutatták be, emellett a helyi iskolák közösségével emlékeztek a fejedelemre, „kinek személyisége nemcsak összeköt minden magyar embert, hanem szelleme nemzetünk összetartó jelképe is”.
„Az említettek mellett előadásunkkal meghívtak az Ezüst Akadémia kézdivásárhelyi nyitóünnepségére is” – tette hozzá a programfelelős. A programsorozatot összefoglaló, Kis Emese és Pászka Zoltán által készített film hamarosan megtekinthető lesz a YouTube-megosztón.