Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dimény Attila múzeumigazgató köszöntötte a jelenlevőket, és bemutatta Tomos Tündét, a tábor művészeti vezetőjét, illetve Túros Eszter művészettörténészt, aki a felvonultatott alkotásokat értékelte. Tomos Tünde felelevenítette az alkotótábor indulásának körülményeit, Tóth Ferenc lovak iránti rajongását és azt az elköteleződést, amellyel évről évre tető alá hozta ezeket a közös alkalmakat, amikor művész barátai emléket állíthattak e nemes állatnak festményen, rajzon, szoborban. Szellemi hagyatékát három lánya élteti tovább, akik szívvel-lélekkel és sok munkával lehetővé tették, hogy a folytonosság ne törjön meg, és igazán kivételes, három évtizedes múltat tudhasson maga mögött az Incitato. Az örökbe kapott feladat teljesítéséhez segítségükre vannak művészetkedvelő támogatóik, akiknek Tóth Ildikó mondott köszönetet.
„Ma nem csupán egy kiállítást ünneplünk, egy kéthetes alkotói folyamat eredményét, hanem egy páratlan, nagy történet harmincadik évfordulóját is. A kiállítás túlmutat önmagán, felidézheti ennek a harminc esztendőnek fontos mozzanatait, jelentős alkotásait, alakjait. Különösségével, egyediségével a táborszervezés kitartó munkájával olyan értéket sikerült megteremteni, amely mára felbecsülhetetlen mind művészi, művészettörténeti, mind közösségi vonatkozásban. A ló témája örök, kimeríthetetlen, megunhatatlan, ha egyszer rabul ejt valakit. Formájával, mozgásával, jellegzetes tulajdonságaival, a hozzátapadó, nagyon mélyen gyökerező, gyakran jelképiségét erősítő tartalmaival saját kultúránkhoz, identitásunkhoz kapcsolódó jelentésrétegeivel, formai és tartalmi komplexitásával nagyon sokféle megközelítést tesz lehetővé, és mindig tartogathat meglepetéseket” – emelte ki Túros Eszter az alkotásokról szólva.
A művészek, akik ebben az évben is eleget tettek a meghívásnak, és gazdagították az Incitato szellemi műhelyét: Ábrahám Imola, Ábrahám Jakab, Bajkó Attila, Csutak Levente, Deák Barna, Deák M. Ria, Dimény András, Forró Ágnes, Gábor Balázs, Kövér György, Miholcsa József, Nagy Lajos, Németh Orsolya, Orth István, Paál Mária, Ráduly Piroska, Sajgó Ilona, Sárosi Csaba, Simó Enikő, Tomos Tünde, Ürmös Péter, Vetró András, Vetró B. S. András, Vincze László, Xantus Géza.
Ábrahám Anna zenei percekkel emelte a tárlatmegnyitó ünnepélyességét, a munkák augusztus 17-éig lesznek láthatók a kézdivásárhelyi múzeumban.