Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rá jellemző alapossággal, mondanivalóját történelmi keretbe helyezve nyitotta meg pénteken este a sepsiszentgyörgyi Kónya Ádám Művelődési Házban Gazda József nyugalmazott tanár, író a 25. Incitato nemzetközi művésztáborban, a lovas legendák jegyében készült alkotásokból összeállított képzőművészeti tárlatot.
A méltató szerint öt hőse van ennek a kiállításnak. Közülük a legfontosabb néhai Tóth Ferenc, aki megálmodta, majd meg is valósította a világviszonylatban is egyedülálló lovas témájú művésztábort és felesége, valamint lányai, akik ezt a családfő végleges távozása után is évi rendszerességgel megszervezik.
A másodszámú hős a képzőművészek örök ihletője, maga a ló, melynek csodálatos arányai és kecses, ugyanakkor ritmikus mozgása ősidők óta lenyűgözte az embereket.
A hármas számú hős maga a magyar nemzet, hiszen lovas kultúrát teremtő és gyakorló népként a történelem folyamán létünk szorosan összefüggött e nemes állatéval, melyet társunknak fogadtunk és tekintettünk. Nem véletlen tehát, hogy kutatók sokasága állítja, hogy a ló megszelídítői a mi őseink voltak.
Ugyanakkor a kiállítás hősei közé tartozik Szent László lovagkirály is, hiszen legendákba szőtt alakja valamilyen formában a táborban készült művek mintegy 40%-ban fellelhető.
Nyilván, hogy maguk az Erdélyből, Magyarországról és Németországból összesereglett alkotók is hősei ennek a tárlatnak, mind a huszonhaton. Kiállított festményeik, grafikáik, fotóik és szobraik pedig azt bizonyítják, hogy a sokak által már többször eltemetett hagyományos művészet továbbra is él és hat – zárta eszmefuttatását Gazda József.