Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Karánsebesen Erzsébet királyné szobrát – Horvai János fehér márványból készült művét – először megcsonkították, majd eltávolították. I. Ferenc Józsefnek Rollinger Rezsőtől származó és 1906. október 7-én leleplezett szobrát eltávolították.
Buziásfürdőn Trefort Ágoston volt m. kir. közoktatásügyi miniszter szobra tűnt el. [Később eltűnt az 1870-es években állított Deák Ferenc-kőpad is – szerk.]
Déván az unitáriusok erdélyi apostolának és a XVI. században, 1579. november 15-én vértanúhalált halt legelső unitárius püspöknek, Dávid Ferencnek (1510–1579) emlékét 1919-ben ledöntötték és darabokra törték. Ezt az emlékoszlopot 1910-ben, Déva várának egyik épen maradt cellájában, a vértanú születésének négyszázadik évfordulóján állította fel az unitárius egyház, ünnepségek keretében.
Németbogsánban [Boksánbánya] a bogsáni csata emlékére felállított 1848/49-es honvédemléket – Füredi Richárd szobrászművésznek 1910. november 13-án leleplezett alkotását – évekkel az összeomlás után megrongálták, s a két főalak (Hungaria és ’48-as honvéd) fejeit letörték. A szobor így megcsonkítva áll ma is.
[A szobrot később eltávolították, a három kőtömbből kifaragott alsó része, amelyen a honvéd alakja a talptól derékig látható, 1999-ben előkerült, és a római katolikus templom kertjében állították ki. A szobor többi részének sorsa ismeretlen. A kommunista éra idején a honvédszobor helyére a Bottlik Tibor által készíttetett román katona szobra került – szerk.]
(folytatjuk)