Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdődön a vár lábánál, egy réten áll a Petőfi-emlékkő Petőfi Sándor és Szendrey Júlia emlékére. Itt írta Petőfi Álldogálok a tó partján című költeményét. A sziklába helyezett emléktábla magyar sorait a románok olvashatatlanná tették. [1990 márciusában is megrongálták – szerk.]
Zilahon a csúcsai harcok alkalmával báró Wesselényi Miklósnak 1902. szeptemberben leleplezett szobra és Tuhutum vezér emléke – Fadrusz Jánostól – állítólag megsérültek. [A Tuhutum-obeliszk eltávolítását 1927 novemberében kezdeményezte a román városvezetés, véglegesen 1969-ben tűntették el, amikor a Securitate épületének udvarába szállították, és bronz turulmadarát beolvasztották. (2008 óta ismét van turulos Tuhutum-emlékmű a városban, Lőrincz Lehel alkotása). Az ezzel egy napon felavatott Wesselényi-szobrot 1919 januárjában román katonák összelövöldözték, 1935-ben pedig különítményesek barbár módon szétrombolták. A sérült kompozíciót 1942-ben újból felavatták, de az 1950-es években már ismét bedeszkázva állott. Utána is többször megrongálták, 1990 után sárga festékkel öntötték le, 1994-ben fej nagyságú bronzrögöt törtek ki belőle – szerk.]
Zsibón pedig a honvédemléket rongálták meg.
(folytatjuk)