Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Különleges felhozatallal jelentkezik október 24–27. között Brassó hagyományossá váló színházi seregszemléje, a Brassói Magyar Színházfesztivál. A szervezők sepsiszentgyörgyi sajtóértekezleten számoltak be a részletekről, mivel nem titkolt céljuk a háromszéki közönség bevonzása a fesztiválra.
Toró Tamás, a fesztivál főszervezője elmondta, kiemelten fontos számukra, hogy a jelenleg húszezres magyar lakosság nívós színházi előadásokat láthasson, annak ellenére, hogy egyelőre nincs Brassóban magyar színi társulat. A fesztivál alapgondolata ez volt, három évvel ezelőtt, amikor az elsőt szervezték, de a jövőben szeretnék elérni, hogy önálló színházi tagozata legyen a brassói magyarságnak. Erre keresik a megoldást, aminek kulcsa elsősorban a politikai akarat – hangsúlyozta Toró. A magyar színházfesztivál másik célja, hogy rászoktassák a közönséget a komolyabb darabokra, ugyanis vígjátékszerű műfajokból és operett-előadásból válogathatnak, de a dráma és más műfajok alulmaradnak.
A számadatokkal kapcsolatban a főszervező elmondta, körülbelül 55 ezer euróból gazdálkodnak, amihez pályázati úton jutottak, de Brassó Megye Tanácsa és helyi vállalkozók is támogatták a rendezvény létrejöttét. Az eseményen 30 önkéntes és 5 munkatárs dolgozik, a jegyeket idéntől online is értékesítik, és bérletvásárlási lehetőség is van a fesztivál mindhárom napjára.
Bartha Réka, a rendezvény művészeti tanácsadója a meghívott előadásokról számolt be, mint mondta három ország nemzeti színháza érkezik a Cenk alatti városba.
A szervezők törekedtek a műfaji változatosságra, így idén a klasszikus műfajokból állítottak össze egy teátrumi csokorra valót: lesz krimi, zenés vígjáték, tragédia és példázat három felvonásban, de számos kísérő rendezvényt és stúdió-előadást is szerveznek. A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház mellett jelen lesz a beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház, valamint a budapesti Nemzeti Színház is. A nemzetik játékához társul a tavaly már népszerűséget szerzett salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház, amelynek produkciójában a színészóriás Koltai Róbert látható majd. Eddig erre az előadásra adták el a legtöbb jegyet – mondta a szervező. A kísérő programok között szerepel a Kovács András Ferenc verseiből összeállított koncert-előadás és a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagjaiból álló Loose Neckties Society színészzenekar fellépése is. Továbbá a város szülöttjét, Sebestyén Aba színész-rendezőt is hazavárják Székely Csaba drámaíró Szeretik a banánt, elvtársak? című történetével. A fesztivált, mint minden évben, most is az Áprily Lajos Főgimnázium diákszínjátszó csoportjával, a Grimasszal indítják.
Bartha Réka kifejtette, amikor megkeresték három évvel ezelőtt a fesztivál ötletével, szkeptikus volt, nem tudta elképzelni a társulat nélküli fesztivált, de mára már kezd kitisztulni az útkeresés, és a rendezvény bekerült a neves színházi események naptárába is. A jövőben szeretnének más művészeti ágakat bevinni, de fontosnak tartják az erdélyi társulatok bevonzását is. Ugyanakkor, a nagyváros közelsége miatt, a szentgyörgyi közönséget is megszólítanák, hiszen köztudott, hogy a brassóiak rendszeresen látogatják a sepsiszentgyörgyi színház előadásait, és szeretnék, ha ez fordítva is így lenne.
A harmadik Magyar Színházfesztivál október 24–27. között zajlik Brassóban, a Drámai Színházban és több külső helyszínen. Jegyeket és bérleteket online lehet váltani a biletmaster.ro oldalon.
Kinek magyar tarsulatot? Ja, hogy a szentgyorgyiek majd fognak jarni? Meg ide se jarnak…Egy megoldas van, ha Lehard ad minden jegy melle 2 db csikisort, az ovebol, a hamisbol.