Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kedden, a kovásznai Városi Művelődési Ház Ignácz Rózsa Termében, a Fábián Ernő Népfőiskola szervezésében Benkő József történész-doktorandusz, hadtörténet-kutató, hagyományőrző tartott előadást Szabadságharc emberközelből címmel, a teltházas teremben.
Benkő József, aki jelenleg hadtörténelemből doktorál a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemen, 11 éve kutatja a székelyek hadtörténelmét, fő kutatási területe a 2. világháború és a székely hadmozdulatok. Az előadás más kanyarulatokat vett annak érdekében, hogy a hallgatóság megértse, miért alakult ki a szabadságharc, melyek voltak az okai, mi váltotta ki a székelység csatlakozását, milyenek voltak a nemzetiségi arányok Székelyföldön és Erdélyben. „Ha ezekre a kérdésekre nem tudjuk a választ, nem foghatjuk fel, hogy miért alakult ki ez” – érvelt Benkő József.
Az előadó Kibédi Hunor és Forró Ákos marosvásárhelyi diákok személyében „márciusi ifjakat” is hozott magával, akik kifejtették, mit jelent számukra március 15. és annak szellemisége.
Az előadás végén a közönség megtekinthetett egy eredeti 1848-as kokárdát is.