Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A csernátoni Haszmann Pál Múzeum idén is meghirdeti február 20–28. között a Maszkások múzeumpedagógiai foglalkozását, melyet szeretettel ajánlanak óvónők, tanítók, tanárok figyelmébe elsősorban, de nem kizárólag, kézimunka-, rajz-, anyanyelvórák vagy foglalkozások alternatív eltöltésére.
A tevékenység célkitűzése, hogy a résztvevők megismerkedjenek, illetve felelevenítsék farsangi népszokásainkat, hagyományainkat, ezért korosztálytól függően az alábbi témaköröket járják körül: farsangi népszokások a magyar nyelvterületen, jeles napok farsang idején (pl. Bálint-nap, Julianna-nap, húshagyókedd), a csernátoni lovasmaszkázás, arc és álarc – karneválok a nagyvilágban, de mesélnek a régi fonókról, a gyerekekkel ki is próbálják a kukoricabontást, tollfosztást, népdalokat, rigmusokat tanulnak. Minden foglalkozásnak van egy gyakorlati része is, ahol elkészíthetnek egy-egy apró, hazavihető tárgyat, így gipszmaszkot festhetnek, vagy éppen farsangi álarcot nemezelhetnek a résztvevők, tudtuk meg Dimény-Haszmann Orsolya muzeológustól.
A foglalkozáson 10–30 fős csoportok, vagy osztályok 50 lejes múzeumi belépővel vehetnek részt, melyen minden eszközt, kelléket a múzeum biztosít a résztvevőknek. Érdeklődni, jelentkezni a 0746 103 796-os telefonszámon lehet február 17-ig.