Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Udvartér a magyarországi olvasótáborok mintájára alakult, abból nőtt ki, de mint a céhmesterek építkezési stílusát őrző neve is jelzi, több tevékenységi területet érint. A kéthetes tábor lényege, hogy nyolc alapterületen, a „learning by doing” módszer segítségével avatják be a gyerekeket a mozgás, a természet és környezettudomány, dizájn és kézművesség, az előadóművészet, szerepjáték és zene, az építés és technológia, illetve az irodalom és média rejtelmeibe, olyan módon, hogy a gyermek képzelőerejét, jártasságait fejlessze.
Az Udvartér műhelyeit az évek során táborozóból szervezővé fejlődött fiatal szakemberek vezetik. Van köztük operatőr, kommunikációs szakember, tervezőmérnök, múzeumpedagógus, színész, filmkritikus. A tábor meghívott előadói T. Szabó Levente és Hubbes László Attila egyetemi tanárok, Borcsa Imola író, Szabó Kriszta és Sárosi Mátyás alkotópáros, András Mihály és György Katalin néptáncosok, Németh Szabolcs Előd filmkritikus, Golicza Előd díszlettervező, Fazakas István filozófus, Petres László Moldvában oktató magyartanár. A tábori program fontos része a játék, zene, tánc, vetélkedő és rögtönzött performansz-előadás. Az Erdély-szerte hirdetett tábor résztvevői közül sokan visszatérők, köztük idén először vesznek részt a kászonimpéri Szent Katalin Otthon lakói. Az ő részvételüket a sepsiszentgyörgyi Hortigala cég támogatja teljes egészében. A tábor további támogatói a Nemzeti Kulturális Alap, a Bethlen Gábor Alap, a Communitas Alapítvány, az ELTE Márton Áron Szakkollégiuma, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, és a Iulius Meinl Románia cég.
Aki csatlakozna a pár fennmaradt helyre, az Udvartér Alkotótábor Facebook-oldalán keresztül még jelentkezhet, a részvételi díj 600 lej. Ezért pedig garantáltan felejthetetlen két hetet lehet eltölteni Csíklázárfalván, az András Alapítvány tündéri rendezvénybirtokán augusztus 9–20. között.
-Csak ajalni tudom,egy remek rendezveny,gyonyoru kornyezetben.