Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Székelyföld kulturális folyóirat 2022/11. számában verssel jelentkezik Borsodi L. László, Debreczeny György, Dimény H. Árpád, Falusi Márton, Gyarmati Dominik, Kántor Zsolt, Keszthelyi György, Mánya Kristóf, Nagy Attila és Szikra János. Prózát közöl Mátyus Melinda és Zentai Adél.
A Pályakép rovatban Simó Márton beszélget a 85 éves Ráduly János költő, műfordító, néprajzkutatóval. Turiákné Komsa Gabriella: Egységes alakulástörténet és poétikai jellemzők Kányádi Sándor gyermek- és felnőttköltészetében címmel közöl tanulmányt.
A Ködoszlás című történelmi rovatban Kolumbán-Antal József: Hol lehetett Feketig? Egy 12. századi határleírás rekonstrukciója című írása olvasható.
László Attila az erdélyi magyar régészet/régészek reprezentációjáról ír a román(iai) történetírás új enciklopédiájában, Magyar Zoltán a moldvai csángó apokrifek nemzetközi kontextusát vizsgálja, Tony Brill román mondakatalógusa kapcsán.
Kritikát Márkus Béla ír Bölöni Domokos kisprózáiról, Zsidó Ferenc Borsodi L. László Estére megöregszel című kötetéről, Gidó Attila az Erdélyi oktatástörténeti évkönyvről, Fekete J. József pedig Fehér Béla Ördögcérna című kötetéről.
A lapszámot Bugyi István József munkái illusztrálják.
További részletek: www.szekelyfoldfolyoirat.ro.