Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Pr...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megjelent a Székelyföld kulturális folyóirat áprilisi száma.
A lap 2023/4. számában verssel jelentkezik névsor szerint: Ady András, Bánfai Zsolt, Darvasi László, Dimény H. Árpád, Farkas Gábor, Fecske Csaba, Galántai Zoltán, Kristó Tibor, Oláh András, Ősi Anna, Szabó Dárió.
Prózát publikál Abafáy Deák Csillag, Karácsonyi Zsolt, Kötter Tamás, Vida Gábor és Zeck Julianna. Franz Hodjak verseit Szenkovics Enikő fordításaiban olvashatjuk. Lakatos-Fleisz Katalin az esszéíró Szentkuthy Miklósról értekezik.
A történelmi rovatban Cseke Péter: Két recsenyédi honvéd az Árpád-vonalból című írása olvasható, a Kelet Népében Obrusánszky Borbála: A babvetés keleti párhuzamai. A továbbiakban Balogh László (1946-2003) író, újságíró, könyvtáros Naplójából közölünk részleteket. A néprajzi rovatban Balázs Lajos reflexiói olvashatók a család- és gyermekszeretet körül. Az oral history típusú írásokat közlő Ujjlenyomat rovatban Magyarosi Sándor beszélgetése olvasható Váta Lóránddal az 1990-es évek katonasorsáról. Kritikát Bodó Ágota közöl Lőrinczi Dénes: Édes emlék – Szerelmes képeslapok a Nagy Háborúból című kötetéről, Zsidó Ferenc pedig Simó Márton: Iker című regényéről.
A lapszámot Kentelki Gábor munkái illusztrálják.