Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az áldásos tevékenysége oroszlánrészét ott kifejtő, de annak gyümölcseiből a Székelyföld egészének bőven juttató földrajztanár, író, utazó és közéleti személyiség szülei, valamint hivatásnak tekintett pedagógusi pályafutása révén Háromszékhez is szoros szálakkal kötődött. Így nem véletlen, hogy a megyénkből is számos részvevője volt a bensőséges hangulatú és emelkedett légkörű főhajtásnak.
A Codex régizene-együttes lelki ráhangolódást elősegítő játéka után az elhunyt lányainak egyike, a Sepsiszentgyörgyön élő Bereczki Kinga köszöntötte a szép számban jelenlévőket. Utána elsőként a szintén háromszéki származású (Zágon) Berszán Lajos római katolikus kanonok szemezgetett a néhai főtanfelügyelőhöz kapcsolódó emlékeiből.
Amint kiderült, a kapuit 1994 szeptemberében Gyimesfelsőlokon megnyitó Árpád-házi Szent Erzsébet Líceum alapítóját „szívbéli jó barátság” fűzte Beder Tiborhoz, aki a legnagyobb székely megye elsőszámú tanügyi tisztségviselőjeként sokat tett az immár messzi földön híres iskola létrejötte és megfelelő működése érdekében. Hozzájárult az itt tanulók szellemi és erkölcsi értékekkel való feltarisznyálásához, ezért neki is köszönhető, hogy a küszöbét azóta végzősként átlépő diákok százai emberként és magyarként egyaránt megállták helyüket a nagybetűs életben. Ő volt az, aki a hivatali évei alatt gyakorolt magatartása, viselkedése és példamutató hozzáállása révén „Istent visszahozta” az iskolába és a fiatalok lelkébe. Ő volt az, aki rámutatott, hogy történelmünk folyamán nem csak vesztes, hanem számos megnyert csatánk is volt, amelyekből erőt meríthetünk, hogy mi is győztesen kerüljünk ki a mindennapi küzdelmeinkből. És Ő volt az, aki nyitott szívű református magyarként Gyimesfelsőloktól Csíksomlyóig zarándokolt gyalog, a csángó keresztalják katolikus híveivel.
Furus-Siklódi Botond, a Romániai Magyar Pedagógus Szövetség (RMPSZ) elnöke meleg szavakkal idézte meg néhai barátja és munkatársa alakját. „Közös élményeik emlékszilánkjaiból próbálván meg összerakni arca karakteres vonásait, folytonosan cikázó és szikrázó gondolatait, örökmozgó, a felvállalt ügyért szenvedélyesen égő, lobogó, kutató, teremtő, harcoló lényét és életpályáját.” Ennek befejeztével, Lászlófy Pál István tiszteletbeli elnökkel együtt Beder Tibor lányainak átadta az RMPSZ által érdemei elismeréseként édesapjuknak post mortem adományozott Ezüstgyopár díjat.
A Johannita lovagrend magyar tagozata nevében, amelynek az elhunyt is tagja volt, Sógor Csaba református lelkész hajtott fejet, és olvasta fel a vezérlő kommendátor levelét. Végezetül a család nevében Bereczki Kinga elevenítette fel az édesapjához fűződő élményeit, hangsúlyozván, hogy „bármerre járt-kelt a felfedezés vágyával és izgalmával, mindig a magyarnak lenni, magyarnak maradni szellemisége mozgatta.”
Isten áldja emlékét!