Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Mi a te mítoszod címet viselő, 2021-es Csoma-tárlatot dr. Kányádi Iréne művészettörténész, a Partium Keresztény Egyetem adjunktusa méltatta online a Székelyföld Napok Facebook-oldalán. „Az épített és természetes terek, tájak egyre inkább összefonódnak, a központ és a periféria határai fellazulnak, közeli-távoli, valós és képzeletbeli motívumok és narratívák folyamatosan alakítják egymást. Az idei kiírás organikusan kapcsolódik a tavalyihoz, annak folytatásaként is tekinthető, ugyanakkor tág teret is biztosít az alkotó képzeletnek kibontakozni” – emelte ki a művészettörténész.
Mint mondta, a tavalyi kiírás tematikáját a távol-közel szubjektív megélése adta. Míg az idei az önmagunkra találást helyezi középpontba. „A beérkezett munkák technikai sokszínűsége, témaválasztásuk gazdag palettája arra enged következtetni, hogy a művészek büszkén felvállalják merész szimbólumvilágukat, saját mítoszukat” – hangsúlyozta Kányádi.
A tárlatra beérkezett munkákból dr. Kányádi Iréne, Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az EMÜK nyugalmazott vezetője és Dimény András festőművész alkotta szakmai zsűri választotta ki a nyerteseket. Eszerint Szentmirei Judit-díjban részesült Bács Emese az Itt élünk mi IV. című alkotásával, a Kőrösi Csoma Sándor-díjat pedig Nagy Dalma kapta Fehéren-fehéren-fehér, keresztszem és boszorkányöltés szabadon című alkotásáért. A katalógus teljes egészében megtekinthető a www.kultkov.ro oldalon, a kiállítás december végéig tekinthető meg a képtárban a járványügyi szabályok betartásával.