A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A mélyszegénység pokoli bugyraiba tekinthettek bele mindazok, akik hétfő este Sepsiszentgyörgyön, a Magma Kortárs Művészeti Kiállítótérben részt vettek a magyarországi Mentőcsónak Egység és Gyerekesély Egyesület Szociopoly című interaktív színházi társasjátékán.
A Szociopoly egy színházi társasjáték: a közönség egyszerre játékos és egy dráma nézője. A nézők-játékosok négy csapatban foglalnak helyet egy társasjáték-tábla körül, minden csapat egy kétgyerekes szegény családot képvisel a játék során. A családokban élő felnőttek munkanélküliek.
A Fábián Gábor által megírt és rendezett mű cselekménye hátrányos régióban, egy észak-magyarországi kistelepülésen játszódik, ahol alig van valami munkalehetőség. Szereplői a nézők által megtestesített ágrólszakadt lakók, továbbá annak elitje, vagyis a polgármester, a vállalkozó és az orvos, akiket színészek alakítanak, valamint az ugyancsak színészek révén megjelenített rendőr, tanítónő, védőnő, boltos, kocsmáros és uzsorás.
A darabban négy hét eseményeit játsszák végig, illetve élik át a játék keretei között a családonként két gyereket nevelő lakók szerepébe bevont nézők, akik munkanélküli segélyből, esetleg közmunka vagy alkalmi munka béréből tengetik mindennapjaikat. A szűkös jövedelem ellenére azonban hetente be kell vásárolniuk, ki kellene fizetniük a lakásuk rezsijét, illetve az előre nem látható kiadásaikat is. Ha pedig minderre nem futja, az uzsorás segít, de nevéhez hűen csak hatalmas kamatért.
Az előadás hol az otthonokban, hol a kocsmában, iskolában vagy a polgármesteri hivatalban játszódó rövid jelenetek sorából áll, melyben a néző annak szereplőjévé válva a saját bőrén érezheti a szegénység átkos hatásait. A mesélő és játékot irányító Bass Lászlónak, valamint Fábián Gábor, Jaskó Bálint és Sipos Vera több szerepkörben nyújtott nagyszerű alakításának köszönhetően pedig mindez hitelessé is válik. Hiányoltuk viszont a helyzet kialakulásának többoldalú megközelítését és a megoldására tett javaslatokat.