Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Miután a Magyar Olvasótársaság 2005-ben a magyar népmese napjává nyilvánította szeptember 30-át, Benedek Elek születésnapját, azóta ezen a napon Kisbaconban minden alkalommal összegyűlnek az erdővidéki és a távolabbról érkező gyermekek, hogy együtt barangoljanak, cimboráljanak egyet a mesék, a varázslatok csodálatos birodalmában.
Nem volt ez másképp idén szeptember 30-án sem, amikor nemcsak mesés környezet, de mesébe illő őszi napsütés fogadott háromszáznál több kisdiákot a Benedek Elek-emlékház udvarán, ahonnan, az Elek apó életével való rövid ismerkedés után, tanítónőik kíséretében elindulhattak felfedezni Kisbacont, a mesefalut. A település különböző helyszíneit felkeresve, egy-egy szórakoztató foglalkozás, vagy közös éneklés, tánc keretében átélhették aztán ők is azt, amit a mesehősök – átbújhattak aranykapukon, találkozhattak királylányokkal, manókkal, törpékkel, boszorkányokkal, megölelhették, ha csak képletesen is Elek apót, hogy aztán végül, kiállva a hét próbát, elnyerjék a főjutalmat: egy együtt töltött nap szép, talán örökké tartó emlékét.
Az emlékház udvarán Szabó Réka, az író dédunokája köszöntötte a kicsiket, elmondva nekik, hogy Elek apó a Budapesten töltött évei után bizony a legnehezebb időszakban, 1921-ben jött haza szülőföldjére, azért, hogy visszaadjon valamit az édes anyaföldnek abból a sok jóból, amit tőle korábban kapott. Benedek Márta, a kisbaconi mesenapot a Kovászna Megyei Művelődési Központtal közösen szervező Bodvaj Egyesület vezetője arra biztatta a gyermekeket, lépjenek bátran a mesebeli titkok birodalmába, fedezzék fel maguk a csodákat, a mindig győző igazságot.
Elbocsátásuk előtt a diákok még megkóstolhatták Elek apó almáját, majd a falu temetője felé vették útjukat, ahol virágokat helyeztek el arra a sírra, melyben a meseíró feleségével, lányával és unokájával együtt alussza örök álmát. Ezt követően, a mesenap hagyományának megfelelően, a régi papilakon gyülekezett a gyermeksereg, ahol kalács, tea várta őket, majd mesét hallgattak, aztán három csoportba szerveződve megkezdték a közös szórakozást. A mesenap, ahogy a mesékben is szokás, lakomával ért véget.