Gyárfás István a Jazz Bisztróban
A Gyárfás István Trió zenél november 16-án este 7 órától a kézdivásárhelyi Jazz Bisz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem csak az első világháborús propagandába kóstolhatunk bele, hanem megízlelhetjük a kor nyelvezetét és megismerkedhetünk udvarlási szokásaival is annak a képeslapgyűjteménynek a megtekintésével, melyet szerda délután mutattak be a sepsiszentgyörgyi Köntés Galériában.
Tóth Szabolcs Barnabás helytörténész elmondta, a világon elsőként az osztrák–magyar postaigazgatóság hozott forgalomba levelezőlapokat 1869-ben. Az üzenetváltás eme módja pedig az 1870-es évek elején a képeslapok megjelenéséhez vezetett. Lőrincz Dénes történelemtanár előadása következett, melynek során egy több mint 100 éves románc bontakozott ki.
Mindezt annak a 112 képeslapnak a bemutatása tette lehetővé, melyeket Vass István csendőrőrmester küldött imádott Nusikájának 1914 és 1918 között. Összegyűjtésük, tanulmányozásuk és feldolgozásuk több mint másfél esztendejébe került a kutatónak. Ily módon nem csak a fellángolt, lobogó, majd pislákoló és lassan kihunyó szerelemről szerezhetett tudomást és ez által mi is, hanem a csendőr gyakran változó szolgálati helyeiről, valamint a háború alakulásáról is. Ugyanakkor kiderült, hogy a kökösi román családból származó és a magyar világban Demeter Annaként ismert kislány neve az impériumváltással Dumitru Ana-ra változott.