Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A „hazajárók” aktuális erdélyi körútjukon több városban is tartanak hasonló találkozókat – egyébként az 500.-kon is túl vannak –, miközben azt is kötelességüknek érzik, hogy rendhagyó földrajzórákat tartsanak, kedden például a Nicolae Colan-iskola, a Mikes Kelemen-líceum és a Székely Mikó Kollégium diákjainak lehetett részük hasonló élményben.
Az egyetemi előadóteremben este vetítés kíséretében mutatták be a csapatot, beszéltek a műsorszerkesztési elvekről, folyamatokról. Elsősorban a Kárpát-medencei magyar közösségek életét igyekeznek megmutatni, természetesen a természeti látnivalók és a kultúrtörténeti örökség ugyanolyan fontos pillérei műsoruknak. Mindenütt igyekeznek megragadni a hely szellemét, hiszen ez más-más, Palócföldön az írókhoz, irodalomhoz kötődik, Horvátországban a polgárháború utáni talpra állásra esik a hangsúly.
Valaha volt Nagy-Magyarországjárásuk során rengeteget túráztak, ültek lovon, szekéren, hőlégballonban, ejtőernyőztek, de gyalogoltak hótalpakon is, mentek motoros és kutyás szánon, csapatszállító harckocsin, eveztek vadvizeken, közben meg kellett oldaniuk néhány „vis maior” helyzetet is, cipeltek lerészegedett helyi túravezetőt, toltak lerobbant kocsit, aludtak hó alól kikapart hegyi kunyhóban -13 fokban, autójukkal szakadékba is estek (szerencsére kisebb sérülésekkel megúszták).
Látogatásuk nyomán fellendült a filmjeikben feltűnő vendéglátó- és szálláshelyek forgalma, ennek külön is örülnek, de annak is éppen annyira, hogy filmjeik iskolai segédanyagként is szerepelnek földrajz- és történelemórákon.
2015 nyarán megalapították a Hazajáró honismereti és turistaegyletet azzal a céllal, hogy a műsor megszűnte után is fenntartsák annak szellemiségét, és erősítsék a helyi turizmust abban az 56 régióban, amelyet – többnyire a vármegyék nyomán – kijelöltek a Kárpád-medencében. Az egyesületi tagok kedvezményesen éjszakázhatnak mintegy 100 szálláshelyen, de bízhatnak egy kijelölt helyi túravezető segítségében is.
Még legalább 90 epizód van a terveik között – mondta Kenyeres Oszkár. – Erdélyben például még nem jártak Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Aradon, de a Szilágyságban csak egyszer, miközben néha-néha a Kárpát-medencén kívüli extra útjaikról is belefér egy-egy beszámoló, hiszen voltak Svájcban, Kijevben, Moszkvában, Amerikában, és nemsokára Ausztráliába utaznak. Magukénak tudhatják a „tiszteletbeli székely” címet, de a nagy presztízsű Prima Primissima díjat is elnyerte a műsor, egy kisebb filmet kalandjaikról, a filmekből kivágott bakikról nekünk is levetítettek.
A közönségtalálkozókon számos pozitív visszajelzést kapnak, egy hosszabb időre külföldre szakadt, de Háromszékre visszatért résztvevő elmondta, a műsor minden epizódja megdobogtatja a szívét.
A cikk írója tudhatná leírni helyesen: Mikes Kelemen Líceum.