Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Május 11-én, szerdán 18 órától a sepsiszentgyörgyi unitárius templomban a Codex régizene-együttes kalauzolja az érdeklődőket a régizene rejtelmeibe, előadásuk címe: Mi az újdonság a régizenében? Ezt követően pedig a hangszereket is ki lehet próbálni. A szervezők a programra regisztrált hallgatók mellett szívesen látnak minden most bekapcsolódni vágyó zenekedvelőt.
A Codex régizene-együttes 1996 őszén alakult a Brassói Transilvania Tudományegyetem Zenetagozatának tanáraiból és diákjaiból. Céljuk a barokk és reneszánsz zene korhű és életszerű előadása historikus hangszerek segítségével. Az utóbbi években főleg magyar, ezen belül erdélyi zenét játszottak leggyakrabban, a Kájoni-kódex, az Apponyi-kézirat, a Vietoris-kódex és a sepsiszentgyörgyi kottás kézirat repertoárjából, illetve Bocskor János, Pálóczi Horváth Ádám és Mártonffy István kéziratos feljegyzéseinek átdolgozásaiból. A sajátos előadói stílussal életre keltett 17–18. századi művek a jelen emberéhez szólnak, bejárva az érzelmek széles skáláját. Igyekszenek a dallamok értemét, érzelmi világát újra felfedezni, zenei tartalommal megtölteni és vonzó módon a közönség elé tárni.
Az együttes tagjai és az általuk megszólaltatott hangszerek: Filip Ignác (művészeti vezető) – furulyák, fuvolák, Kovács László – fidula, barokk hegedű, Adorján Csaba – fidula, brácsa, kontra, Kovács Éva – rebek, barokk hegedű, Lázár Zsombor – fidula, gordonka, Szabó Éva – furulyák, fuvolák, ütőhangszerek, Szőgyör Árpád – viola da gamba, nagybőgő, ének.
Felléptek már a Csíkszeredai Régizene Fesztiválon, Magyarországon, a Művészetek Völgyében, a bukaresti Enescu Fesztiválon, a Bukaresti Régizene Fesztiválon, a Brassói Nemzetközi Kamarazene Fesztiválon, valamint több ízben koncerteztek Olaszországban és Franciaországban.