Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
2014–2018 között összesen négy gyűjtési ciklus valósult meg, elsőként hét tengerentúli országban (Kanada, Amerikai Egyesült Államok, Venezuela, Brazília, Argentína, Uruguay, Ausztrália), majd 2017/2018-ban immár európai helyszínnel, Németország bevonásával egészült ki. 2014–2019 között 8 országból összesen több mint 5466 doboz veszélyeztetett hagyaték érkezett haza, melyek Magyarországra érkezésüket követően feldolgozás alá kerültek. A programba szakmai közreműködőként az Országos Széchenyi Könyvtárt (OSZK) és a Magyar Nemzeti Levéltárt is bevonták. 2019-ig 9 ország 27 városának több tucat magyar közössége ajánlotta fel a Mikes-program számára adományait, amelyeknek összmennyisége megközelíti a 230 ezer dokumentumot. Az adományok túlnyomó többségét az Egyesült Államokból, Kanadából és Ausztráliából gyűjtötték össze.
A program 2020/21. évi szakasza során Kanadából, az Amerikai Egyesült Államokból, Nyugat-Európából, Ausztráliából, valamint Új-Zélandról érkeztek haza egyedi gyűjtemények. A hagyatékok többségét a korábbi gyakorlatnak megfelelően az Országos Széchenyi Könyvtár és a Magyar Nemzeti Levéltár fogadta be, de az adományozók a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, valamint a Hadtörténeti Intézet és Múzeum részére is ajánlottak fel anyagokat.
(kulhonimagyarok.hu)