A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pao Jung-csing fotóján a levegőbe ugró mormotát szinte megbénítja a rettegés, az ujjait szétnyitja, a száját kitátja, miközben a róka arra készül, hogy rávesse magát. A pillanatot megörökítő képért a kínai fotós Az év természetfotósa díjat kapta, amelyet a londoni Természettudományi Múzeumban adtak át.
A Pillanat című képet Pao a „világ tetejeként” emlegetett Tibeti-fennsíkon készítette 4500 méteres tengerszint feletti magasságban. A National Geographic cikke idézi a zsűri elnökét, Roz Kidmant, aki elmondta, hogy a térségben készült ritka képek közé tartozik a győztes fotó és hangsúlyozta, hogy a kép azért is rendkívüli, mert „a tibeti róka és a mormota, a fennsík ökológiájának két kulcsfontosságú faja közötti erőteljes interakciót” ábrázolja. A kép a fődíj mellett megosztva az év legjobb fotója díjat is kiérdemelte az emlősök viselkedése kategóriában.
Az év ifjú természetfotósa díjat a 14 éves Cruz Erdman kapta, aki egy éjszakai merülés során készített fotót az indonéziai Lembeh-szorosban egy színjátszó tintahalról. A fiatal versenyző elmondta, hogy a kép technikai megvalósítása jelentette az igazi kihívást, a víz alatti felvétel azért lett olyan tiszta, mivel igyekezett mozdulatlan maradni, hogy ne kavarja fel a vizet.
Az év természetfotósa pályázatot 55. éve rendezik meg. A versenyben 19 kategóriában díjazzák a természetben készült fotókat, egyebek mellett az állatok viselkedése, sajtófotó és portré témakörben. Idén 48 ezer fotóval pályáztak a természetfotósok a díjakra mintegy száz országból.
A madarak viselkedése kategória győztes képét a norvég Audun Rikardsen készítette, aki egy fjord fölött egy fa ágára leszálló szirti sast kapott le.
A német Stefan Christmann az Antarktiszon fotózott mintegy ötezer egymáshoz bújó hím császárpingvint, amelyek tojásaikat óvják a hideg széltől, ez alatt a nőstények a tengerben kutatnak táplálék után. A kép Az év portfóliója díjat nyerte el.
A National Geographic fotósa, Charlie Hamilton James, a városi természetfotó kategóriában vitte el a trófeát azzal a képével, amely éjszaka egy New York-i utcai csatorna nyílása körül nyüzsgő patkányokról készült.
A fotós elmondta, hogy hónapokig követte a patkányokat a New York-i csatornákban és nagyon élvezte az éjszakai munkát. „Fantasztikus volt látni, hogy milyen remekül beleillenek New York repedéseibe”- idézte fel, és azt is elárulta, hogy elkezdte értékelni őket az után, hogy egy időt eltöltött velük. „Nem azt mondom, hogy szerettem, de megkedveltem őket” – mondta.
A londoni múzeumban péntektől tekinthetők meg a győztes fotók és a verseny válogatott anyaga.
A győztes fotók a National Geographic weboldalán is megtekinthetők.
(MTI)
Ravasz a róka ,csak nem tudta,hogy mormota barátunk fekete öves !