A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Ötvenéves a Haszmann Pál Múzeum ünnepi eseménysorozat részeként mutatják be a műemlékvédelmi vándortárlatot, amelynek méltó helyszíne a késő reneszánsz kori alapokra épült, az 1800-as évekbeli földrengések után átalakított, neoklasszicista stílusjegyeket viselő kúria, a múzeum főépülete.
Az eseményt a házigazda intézmény részéről Dimény-Haszmann Orsolya muzeológus nyitja meg, a tárlatot Császár Attila, Csíkrákos polgármestere mutatja be. Az ünnepi hangulat megteremtésében közreműködnek a csernátoni furulyások, Szóró Dorina és Gergely Tamás vezetésével.
A tárlat átfogó keresztmetszetet nyújt a Kárpát-medencében mintegy 120 helyszínen megmentett építészeti emlékeknek, nyilván mind az összeset nem tudja bemutatni” – mondta el elöljáróban a vasárnap nyíló kiállításról a házigazda, Dimény-Haszmann Orsolya, külön felhívva arra a figyelmet, hogy a tárlat nem csak a felújítási munkálatokat mutatja be, hanem a műemlékvédelem összetettségére is ráirányítja a figyelmet. Vagyis, hogy nem teljes egészében újítanak fel egy-egy műemlék épületet, hanem beavatkozást végeznek ott, ahol a legsürgetőbb az állapotmegőrzés.
A bemutatótablókon a megújult épületek – ezek többsége középkori eredetű egyházi épület – története olvasható, míg másokon azok a munkálatok látszanak, amelyek elvégzése a műemlékvédelmi szempontok szerint leggyakrabban szükségessé vált. A 127 település közül, amelyeken munkálatok zajlottak, jelen kiállítás keretei között 4 erdélyi, 3 kárpátaljai és 1 felvidéki településről kapnak tájékoztatást a látogatók. A pannók gazdag képanyagot, számos információt tartalmaznak – román fordításban is –, végigvezetnek az épületfelmérés, a régészeti ásatások folyamatán, a homlokzatok, tetőszerkezetek, haranglábak, a festett kazettás mennyezetek, egyházi bútorzat felújításán.
A kiállításon a látogatók, kicsik és nagyok egyaránt kipróbálhatnak néhány speciális műemléki munkafolyamatot, virtuálisan felépíthetnek leomlott toronysisakokat, színes mennyezetkazettákat rakhatnak vagy színezhetnek ki az eredetik alapján, és régészkedhetnek is – mutatott rá a muzeológus.
A kiállítás május 15-ig látogatható, hétfő kivételével naponta 9 és 17 óra között, hétvégén 9-14 óráig.