Mozgalmas november elé néz az Udvartér Színház
Mozgalmas november elé néz a kézdivásárhelyi Udvartér Színház: újabb bemutatóval jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bordács Andrea független kurátorral, a most bemutatott Múzsák lázadása című kötet szerzőjével Ungvári-Zrínyi Kata művészetkritikus beszélgetett. Annak ellenére, hogy a téma meglehetősen érdekes és egyes művészeti egyetemeken vizsgaanyagnak számít, korábban hasonló tematikájú magyar nyelvű kiadvány nem jelent meg. A könyv olyan női alkotókról szól, akik nem múzsák, nem férfi művészek ihletői, hanem maguk is alkotók. Olyan nőkről, akik úgymond a vászonról lelépve a vászon mögé kerültek. A szerző korábban megjelent írásaiból válogatást nyújtó kötet egy fordított idővonalat állít fel, azaz először kortárs nemzetközi és magyar nőművészekről olvashatunk, majd a könyv vége fele a XX. század elejének női alkotói kerülnek előtérbe.
Bordács Andrea már a kötet legelején pontosítja, mi a különbség a nőművész és a női művész között. A nőművészek témaválasztása a nők társadalmi helyzetét, a velük kapcsolatos sztereotípiákat célozza meg. Ezzel szemben vannak olyan művészek, akik ugyan nők, de nem foglalkoznak olyan témákkal, amelyek bármiféle módon csatlakoznának a női léthez. A határvonalat ez esetben is nehéz meghúzni, hiszen vannak olyan alkotók, akik egy-egy munkája beillik a nőművészeti alkotások közé, de ez a tematika nem szövi át teljes életművűket.
A könyvben a nőművészeket foglalkoztató témákról is olvashatunk, a több mint negyven oldalas színes képmellékletnek köszönhetően némelyik meg is elevenedik előttünk. A 2000-es évek után készült alkotások jelentős része a hagyományos női szerepekre fokuszál. Példaként kiemelhető Göbölyös Luca Férjhez akarok menni című albuma, amely a férjhezmenetellel kapcsolatos babonákat mutatja be gyönyörű ételfotókkal kombinálva.