Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Hargita megyei Csíkszentdomokoson született 1896-ban, földműves szülők gyermekeként egy mélyen vallásos családban. Részt vett az első világháborúban, ahol négyszer sebesült. Gyulafehérváron végezte a teológiát, 1924-ben szentelték pappá, 1939-ben pedig püspökké. A második világháború idején kiállt a zsidóüldözés ellen, a világháború után pedig a magyar nyelvet, az erdélyi magyar intézményeket ért támadások ellen emelt szót, kemény ellenállást tanúsítva.1949-ben letartóztatták, hazaárulás címén életfogytiglani börtönre ítélték. Hat évig nem volt hír róla, halálhírét terjesztették.1955-ben derült ki, hogy a hírhedt máramarosszigeti börtönben raboskodik. A börtönmúzeumként működő egykori fegyház egyik cellájának falán a látogatók Márton Áron püspök képét is láthatják (fotó), a szintén itt raboskodó Boros Béla címzetes érsek és Alexandru Todea görög katolikus érsek, bíboros társaságában.
Márton Áron az erdélyi magyarság kulturális, erkölcsi és szociális felemelkedéséért, jogainak elismertetéséért, a nemzeti gyűlölködés felszámolásáért harcolt, élete ma is példamutatóan ragyog mindannyiunk számára, felekezettől függetlenül.