Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legnagyobb feladatot az olvasóközönség kiszolgálása jelentette, amit a változó körülmények függvényében különböző módokon ugyan, de – egy bizonyos időszakot leszámítva – sikerült megoldani. Megtörtént, hogy ablakon keresztül szolgálták ki a könyvet igénylőket, máskor pedig az előcsarnokból nyíló kölcsönző ajtajában. A fertőzésveszély miatt életbe léptetett szigorú előírások azonban nem tették lehetővé az olvasóknak a polcokhoz jutását. Ez 30–40%-os forgalomcsökkenést vont maga után, hiszen a könyvállomány böngészésének lehetősége természetes igény, a szolgáltatásaik kulcselemei közé tartozik. De fájdalmason érintette őket a könyvbemutatók, közönségtalálkozók és más kulturális rendezvényeik, például a csernátoni Haszmann Pál Múzeummal évek óta közösen szervezett, nyári olvasó- és kézművestábor kényszerű elmaradása is.
A történteknek ugyanakkor pozitív hozadéka is van, mert a megszorítások következtében felszabadult időt és energiát rég dédelgetett terveik, többek között a világhálón való fokozott jelenlét megvalósítására fordíthatták. Programokat kínáló, felolvasásoknak és hasonló kezdeményezéseknek helyet biztosító, kézműves tevékenységeket bemutató, valamint visszajelzéseket lehetővé tevő közösségi tereket és kezdeményezéseket hoztak létre, és ezeket a rendes kerékvágásba történő visszatérés után is felhasználható tartalommal töltötték meg. Újdonság például, hogy az olvasók interneten a saját fiókjukba belépve megtekinthetik az eddig kölcsönzött könyvek jegyzékét, és félretetethetik vagy előjegyeztethetik az óhajtott címet. Az olvasnivaló a már évek óta létező internetes katalógusból választható ki, vagy a témakör és műfaj megjelölésével ajánlás is kérhető. Nem feledkeztek meg a gyermekekről sem, a népmese napján például olvasójátékkal kedveskedtek nekik, de szerveztek Könyvkaland-vetélkedőt is.
Összpontosítani tudtak a belső munkákra is, rendezték az állományt, és periodikákat digitalizáltak. Ez utóbbi alatt nem csak a szkennelés, hanem az így létrejött anyag kulcs- és tárgyszavak általi kereshetővé tétele is értendő. Elvégezték továbbá a könyvtárnak otthont nyújtó épület lábazatának rég esedékes felújítását, szigetelését, ezáltal valamennyit visszaállítva a műemlék régi patinájából is. Az intézményt fenntartó Kovászna Megye Tanácsa dicséretére válik, hogy a járvány ellenére megközelítőleg négyezer körüli kötettel gazdagodott a könyvtár szellemi kincsestára, és a gyermekrészlegen korszerűre cserélhették a már elavult polcokat.
Végezetül az intézményvezető megköszönte az őket áldatlan körülmények között is felkeresők, valamint a munkatársai kitartását, és a veszélyérzet miatt elmaradókat visszatérésre biztatta ennek megszűntével.