Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Amikor bekerültem a csoportba, a locsolók énekszóval érkeztek, és egy vödör vízzel, amellyel meg is locsoltak! A szokás és a vödör víz megmaradt, de az évek alatt folyamatosan fejlődtek a fiúk, és pár éve zeneszó is kíséri az éneket, amely nem más, mint a Nyisd ki babám az ajtót című népdal – meséli locsolós élményét a kézdiszentkereszti Tisztás Néptánccsoport tagja, Fodor Janka.
A „szerenád” után közösen mondanak verset a fiúk, majd persze a víz után a kölnivel való locsolás sem marad el.
– A vizet soha nem lehetett megúszni. Az évek során több tánccsoport is gondolt rám, hogy el ne hervadjak, így már a locsolás elején, végén, a lépcsőn, de még a házban is kaptam belőle. Volt rá példa, hogy a locsolót is meglocsoltuk (gondolunk mi, lányok a fiúkra is) – tette hozzá nevetve.
A kézdiszentléleki lányok is hasonlókat mesélnek a húsvéthétfői locsolásról, ahol a Perkő Néptáncegyüttes tagjai tartják fent ezt a szép hagyományt.
– A fiúk általában kettő körül indulnak útnak, és minden táncos lányhoz énekszóval kopognak be. Évente változnak a locsoló eszközök, de a zöldág és a vödör sosem marad el – mesélik a perkős lányok.
A verset mindig a leghumorosabb társuk mondja, és a tánccsoport életéhez köthető. A táncos fiúk minden évben kreatív feladattal állnak elő, amelyeket a lányoknak teljesíteni kell – ez az idén sem maradt el.
– Mindig emlékezetes a húsvéthétfő, elmehetünk a táncos lányainkhoz, felidézhetjük az azelőtti évek vicces pillanatait. Sokkal szabadabbak és huncutabbak lehetünk, mint máskor – meséli Ráduly Barnabás, a Perkő Néptáncegyüttes egyik legrégebbi tagja. – A tavaly elmaradt a locsolás, ami nagyon rossz érzéssel töltött el, idén jó volt újra átélni.
A lemhényi fiatalok már nagycsütörtökön megkezdték a húsvétra való készülődést: legelső programjukat egy közös tojásfestés képezte. Nagypénteken Jézus passiótörténetét mutatták be a helyi katolikus templomban: ezt Zsigmond Boglárka, a helyi ifjúsági szervezet tagja alakította át színdarabbá, majd közösen alkották meg a koreográfiát. Húsvétvasárnap a hagyományos határkerülésen volt a sor, amely idén a járványügyi helyzetre való tekintettel nem a kézdialmásiakkal közösen zajlott.
– Hétfőn a régi hagyományok ápolása jegyében minden LISZ-tag népviseletben ünnepelt, megadva a módját. A legények házról házra jártak, meglocsolva a hervadozó leányokat. Ebbe a kézdialmási és berecki fiúk is besegítettek – tudtuk meg Lukács Botondól, a LISZ elnökétől.