Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A bűnüldöző szervek a magyarellenességéről hírhedt Dan Tanasă vezette Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC) feljelentése alapján indítottak kivizsgálást. Ezek tárgyát a Székely Hírmondóban Wass Albert kapcsán Bedő Zoltán tollából 2018. 01. 08-án, 2018. 02. 16-án és 2018. 02. 17-én megjelent cikkek, valamint a sepsiszentgyörgyi református vártemplom temetőkertjében 2018. 01. 16-án szintén általa szervezett megemlékezés képezte. A feljelentő szerint ugyanis ezek törvénybe ütköző megnyilvánulások voltak. A kivizsgálással megbízott ügyészek viszont a rendőrség által összeállított és véleményezett tanúkihallgatási jegyzőkönyvek alapján úgy ítélték meg, hogy nem történt bűncselekmény. A Dan Tanasă kifogásolta újságcikkekben, valamint megemlékezésen ugyanis Wass Albert írói munkásságát és műveit méltatták, és nem utaltak azokra a történésekre, amelyért a grófot távollétében halálra ítélték.
A beteges jelentgető nem nyugodott bele a döntésbe, és megfellebbezte, de az illetékes ügyész a panaszát elutasította. Ennek indoklásában ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy Wass Albertnek a tárgyaláson bemutatott bizonyítékok alapján történő vád alá helyezése és elítélése tulajdonképpen az író megkövezése volt. Ráadásul az a törvény, amelyre hivatkozva a kolozsvári népbíróság 1946 márciusában kimondta rá a halálos ítéletet, már 1945 szeptemberében hatályát veszítette.
Gratulálok.