Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kolozsvári és a magyarországi diákok, tanáraik irányításával az orbaiszéki falvak gazdálkodását, társadalmát, a közbirtokosságok szerepét, a kulturális csoportok tevékenységét, valamint a székelyföldi medveturizmus sajátosságait vizsgálták. Szakmai kirándulások keretében a háromszéki, erdővidéki és barcasági épített örökség remekeit, valamint helyi múzeumokat és tájházakat látogattak meg. A zabolai múzeumban pedig előkészítették a székely és a csángó festékesekkel kapcsolatos kiállítás megnyitását.
Dr. Pozsony Ferenctől, a zabolai múzeum vezetőjétől megtudtuk: a szeminárium keretében a hallgatók a székelyföldi fiatal néprajzkutatókkal és muzeológusokkal, valamint erdélyi és magyarországi egyetemi tanárokkal találkoztak. Vasárnap szakmai előadást tartott számukra Dimény Attila, Dimény-Haszmann Orsolya, Kinda István, Pozsony Ferenc és Szőcsné Gazda Enikő. Együtt levonták a Kotics József és Kocsis Péter Csaba által szerkesztett Cigány-magyar együttélés Zabolán című kiadvány konklúzióit. A szeminárium résztvevői a nagypataki, klézsei, somoskai és pusztinai hagyományokkal, gyűjteményekkel ismerkedtek, valamint fiatal csángó szakemberekkel találkoztak. Kotics József (képünk) a zabolai cigány-magyar együttélésről beszélt. A rendezvényeket a Communitas Alapítvány, valamint a zabolai polgármesteri hivatal és a helyi néprajzi múzeum támogatta.