Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárlat szerves része a Kopacz Mária munkásságát bemutató nagy kiállításnak, amelynek festészeti része az Erdélyi Művészeti Központban tekinthető meg.
A művésznőt köszönti, munkásságát méltatja és a kiállítás megtekintéséhez művészettörténeti, illetve műkritikai fogódzókat nyújt Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, valamint dr. Deák Ferenc műkritikus. Az Erdélyi Művészeti Központban megtekinthető festészeti tárlatot a Bástya-ház kiállítótermében látható, Kopacz Mária grafikáit bemutató kiállítás egészíti ki. A megnyitón két kiadványt is bemutatnak: az Erdélyi Művészeti Központban megnyitott tárlat katalógusát, valamint az Art Printer Könyvkiadó gondozásában tavaly megjelent Kopacz Mária-albumot.
Kopacz Mária 1967-ben fejezte be egyetemi tanulmányait a kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskola grafika szakán, tanára Feszt László volt. Már főiskolás korától kezdve az Utunk, Igaz Szó, A Hét, Új Élet, Napsugár folyóiratok közölték a rajzait és illusztrációit, könyvgrafikával is foglalkozott. 1968-tól kezdődően részt vett a Kolozs megyei, illetve az országos grafikai tárlatokon. 1968 és 1974 között számos európai városban (pl. München, Párizs, Bécs, Bern, Zürich, Berlin, Lipcse, Prága, Oslo, Stockholm) járt tanulmányúton. 1975-ben a Romániai Képzőművészek Szövetségének tagja lett. 1993-ig Kolozsváron élt és dolgozott, majd Alföldi László kolozsvári főkonzullal kötött házassága után Szentendrén telepedett le. Ez után néhány évig Kolozsváron, majd Bukarestben lakott férjével, 2016-tól újra Szentendrén él és alkot. Pályafutását rézkarcokkal kezdte, később, a ’80-as évek elejétől kezdve nagyméretű színes ceruzarajzokat készített, majd a ’90-es évek elején áttért az olajfestésre. Bevallása szerint akkor talált igazán magára, amikor akrilt kezdett használni, újabb festményei ezzel a technikával készültek. Acest link este o opțiune.
Az Erdélyi Művészeti Központban megtekinthető kiállításra a művésznő 2000 után készült két nagyobb sorozatából válogattak. A Karnevál című sorozat képei túlnyomórészt embereket, állatokat, valós vagy elképzelt lényeket ábrázolnak, önálló mesevilágot teremtve akril festékkel farostlemezre. Az én kertem című sorozat vásznai a művésznő szentendrei kertjének különböző arcait örökítik meg. A Bástya-házban megtekinthető tárlat Kopacz Mária több évtizedes grafikai tevékenységéből nyújt ízelítőt.