Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Örökségünk őrei mozgalom által több mint 3000 diák fedezte fel, lakta be és európai szinten ismertette meg épített örökségünk kincseit. Az elmúlt években 13 megyében 160 műemléket fogadtak örökbe a csapatok, akik bebizonyítottátok, hogy van mire büszkék lennünk itthon, Erdélyben. Az idei évad rekordot döntött, hiszen több mint 600 diák szállt versenybe, a mozgalomba pedig ezúttal Kovászna megye is bekapcsolódott három kézdivásárhelyi csapattal.
Kedden délután a csapatok és vezetőtanáraik a Kosztándi Galériában gyűltek össze, ugyanis itt dőlt el, hogy a hosszú hetek munkája alapján a szakmai zsűri kit juttat tovább a márciusi regionális döntőbe. A zsűri – Ménessy Kinga Kitty, a kézdivásárhelyi városháza kommunikációs irodájának vezetője, Fejér László Ödön szenátor, Farkas Ferenc történelemtanár, a Református Kollégium igazgatója, Vetró András szobrászművész és Szöllősi Tamás, a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet elnöke – pozitívan értékelte mindhárom pályamunkát. Az Apor Péter Szakközépiskola diákjai az Incze László Céhtörténeti Múzeum épületét, míg a Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai a minorita rendházat és az egykori katonanevelde épületét fogadták örökbe.
Minden csapat kiválóan teljesített, ezért Fejér László Ödön szenátor meghívására mindannyian részt vehetnek egy bukaresti parlamenti látogatáson. A két legjobb csapatra – a minorita rendház és a székely katonanevelde őreire – újabb megmérettetés vár, ők a regionális döntőben bizonyíthatnak, amelynek Kézdivásárhely lesz a házigazdája március 24-én.