Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mi az, ami fontos és maradandó, illetve a mai diák számára is átélhető az Ady-életműből? Kik és hol vannak a mai Adyk, akikre figyelnünk kellene, és vajon a vers önmagában hogyan befolyásolja a mai fiatalok érzéseit? – vetett fel továbbgondolásra érdemes gondolatokat a költő emlékére emelt kopjafánál Grüman Rozália iskolaigazgató.
Az ünnepségen köszöntőt mondott a megyei tanfelügyelőség nevében Bartók Enikő, továbbá Ungvári László Zsolt költő, az iskola magyartanára, majd magyarul és románul is elhangzott néhány Ady-vers, megzenésített változatban is. Közreműködtek a Váradi József- és az uzoni Tatrangi Sándor-iskola, valamint a Plugor Sándor-líceum diákjai. Mindannyian rajzban is megpróbáltak kötődni a költő személyéhez, életművéhez, munkáikból az iskola előterében kiállítás nyílt, a legjobbakat díjazták.
Az ünnepség lezárásaként egy tuját ültettek a diákok annak szimbólumaként, hogy mint az élő fa, az Ady-életmű oly eleven ma is.