Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Meglepően sokan emlékeztek a fehéregyházi csatában 1849. július 31-én eltűnt lánglelkű költőnkre, Petőfi Sándorra a történtek 168. évfordulóján, a sepsiszentgyörgyi Erzsébet parkban. Czegő Zoltán író, költő immár negyedik alkalommal szervezte és valósította meg saját erejéből a szintén általa megálmodott ünnepélyes főhajtást.
Péterfi Ágnes unitárius lelkész szenvedélyes hangon emlékezett a költőre és szabadságharcosra, majd Németh Bélát idézte, aki szerint Petőfi a legnagyobb magyar költő mostanáig, az istenek magyar kedvence. Nem véletlenül, hiszen mindent megkapott, hogy nagy költő lehessen. Tehetséget, történelmet és sorsot. Huszonhat évet élt, s világirodalmi rangú és méretű életmű maradt utána, mely korfordulót jelentett a magyar nemzet irodalmában.
„Percig se gondolja a jövendő diákja, hogy Petőfi önként rohant bele a halálba, mert vitte a költői szándék, az önérzet. Utolsó nagy hadi útjai Erdélybe vezették, parancsolták ő pedig akkor is, mint egész életében, a nemzet javát szolgáló parancsot teljesítette” – jelentette ki többek között Czegő Zoltán, filozófiai elemeket sem nélkülöző ünnepi beszédében. Az esemény méltóságteljes hangulatának megteremtéséhez, a himnuszainkat és megzenésített Petőfi verseket előadó sepsikőröspataki fúvószenekar játéka is nagymértékben hozzájárult.