Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Árkosi Kulturális Központ Bástya-házbeli kiállítótermében csütörtökön nyílt meg Laurenţiu Midvichi tulceai festőművész kiállítása. A szín-, forma- és gondolatvilágában számunkra talán szokatlan, de mindenképpen értékes alkotások egy hónapig láthatók.
Az eseményen Kopacz Attila, a központ vezetője, valamint Damokos Csaba, a Romániai Képzőművészek Szövetsége sepsiszentgyörgyi fiókjának elnöke mutatta be és méltatta a művészt. Midvichi Tulceán született 1979-ben, oklevelet pedig a Nemzeti Művészeti Egyetemen szerzett Bukarestben, ahol Viorel Grimalschi professzor tanítványa volt. Azóta számtalan csoportos, illetve egyéni belföldi és külföldi tárlaton vett részt, művei köz- és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók Romániában, az USA-ban, több európai, dél-amerikai országban, illetve Ausztráliában is.
Ez alkalomból közszemlére helyezett alkotásairól Gheorghe A. Stroia közíró és költő Egy szemlélő jegyzetei című írásában így vélekedett: egy sor rejtélyes festmény, melyek a lebegést, repülést, testnélküliséget, a létezésnek és valóságnak a megszokottól eltérő síkjait sejtetik.