Lendületes évkezdés az Udvartér Színháznál
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legúj...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 60-es évek elején járunk New Yorkban, ahol Tony (Viggo Mortensen) kidobóként dolgozik egy klubban. Tony Lip egyszerű, ugyanakkor jó lelkű fickó, az a típus, akinek a problémamegoldó készsége kimerül az „előbb ütök, és csak aztán kérdezek” módszerben. Miután munkahelye bezár, elvállalja, hogy egy afroamerikai zongorista, dr. Don Shirley (Mahershala Ali) sofőrje lesz, aki Amerika déli államaiba indul turnézni, oda, ahol a helyiek nem látják szívesen azokat, akiknek más a bőrszíne. Don kifinomult stílusa szöges ellentéte az egykori kidobóember nyers modorának, ám az út során rájönnek, nem is annyira különbözőek. A szűk látókörű fehér férfi idővel megkedveli, sőt barátjának tekinti afroamerikai munkaadóját.
Ebben a témában újszerű ez a film, ugyanis nem csak a kliséket hangoztatják benne, hogy szegény feketéknek mennyire rossz, hanem a felszín helyett sokkal mélyebbre ásnak. Ugyanis itt jobb sorsból indul, intelligensebb és tanultabb az afroamerikai, mint a fehér, ami a hatvanas években egyáltalán nem volt megszokott. Ebből alakul ki a Zöld könyv alapkonfliktusa. Persze nem mehetünk el szó nélkül a színészek mellett sem, a pocakos Mortensen az ízes olasz akcentusával és a kimért Ali a zseniális gesztusaival uralják a vásznat.
Tény, hogy ebben a filmben is megvannak a bevett sémák a rasszizmus szemléltetésére, illetve hamar ki lehet következtetni, hogy hova fog kilyukadni a történet, viszont úgy mossa össze a humort a drámával, hogy nem tud unalmassá válni, végig meg tudja őrizni egyediségét az ebben a témában igencsak telített Hollywoody piacon. A Zöld könyvnek óriási szíve van. Tipikusan olyan alkotás ez, amit szinte végig fülig érő szájjal nézünk, a végére könnybe lábad a szemünk, és el merjük hinni, hogy az emberiség nincs elveszve.
Bartok Barbara