Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sajátos hangú lírájában, mely a múlt század hetvenes éveitől napjainkig terjedően szinte szemlélteti a költészet hangváltásainak és stílustörekvéseinek színskáláját, a szerző sorra veszi a székelység mai kollektív sorskérdéseit és a legszemélyesebb hangütéssel értékeli azokat. A nemzetrészt ért történelmi kihívásokat, melyek az utóbbi évszázadban szakadtak nyakába, egyénileg megélt saját gondjaként kezeli.
De ezen túlmenően a kötetben található egy kiáltványszerű vitairat is a ma divatozó, költészeti rovatokat megtöltő posztmodern szemléletű versáradat megszűrésének fölöttébb szükséges voltáról is. Az érvelő szövegben a szerző állást foglal eme túltengő divat megfékezése, a költészet hangváltásának pártján, utalva arra, hogy egészen fiatal erdélyi költők minap megjelent antológiájában hasonló törekvés kapott hangot. A lírátlan vers abszurdumától vissza kell találni ahhoz a költészeteszményhez, melyben a szubjektív és objektív hang, a közéleti és mélyen egyéni tematika, a kötött és szabad formavilág, a különféle hitek ezernyi árnyalata egymásra talál, vagy látványosan harcba száll egymással, de ezt nem a líraiság totális feladása árán teszi meg. Úgy véli, az olvasó is megcsömörlött a műnem még mindig divatozó öncélú és kihívó, magamutogató és cinikus terméketlenségétől.
A verbunk persze toborzó tánc, akinek füle van hozzá, hallgathat a verbunkos lélek hívó szavára. Aki ismeri a szerző korábbi tucatnyi riportkötetét, közírói életművét, igazat adhat méltatóinak, így pl. Magyari Lajosnak, dr. Bíró Bélának, Orbán Emesének, hogy költészet és közírói tematika törésmentesen simul egybe munkásságában.