Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az esős időjárás miatt a múzeum épületében zajlott a programsorozat, ám az előző évek természet-közeli hangulatán, amikor a múzeumkertben szórakozhattak önfeledten kicsik, nagyok, ez mit sem rontott. A gyerekek hamar feltalálták magukat, és Péter Orsolya (a Cimborák Bábszínház vezetője) segítségével egy kis természetet varázsoltak a falak közé: árnyjátékkal röptettek madarakat méretes vászon mögött.
Toró Ákos, a Váradi József Általános Iskola diákja leopárdgekkóját mutatta be nagyokat is lenyűgöző profizmussal, de méhészetről is vetítettek kisfilmet, és az érdekes kirakós játékok, madaras-növényes árnyfigurák készítése sem maradt el. A szervezők, Vinczeffy Orsolya és Bartha Zonga múzeumpedagógusok lapunk érdeklődésére elmondták, habár ebben az esztendőben nem tudtak szervesen kapcsolódni az év madarához, a gólyatöcshöz (mivel nem látható a környékünkön), mégis úgy gondolták, a kicsiknek érdemes egyéb állatokat bemutatni.
– Állítólag 12 éve van az emberiségnek, hogy jobb útra térjen, másképpen ökológiai katasztrófák sorozata következik – részletezte Bartha Zonga. Olyan emlősök halnak ki napjainkban, amelyekkel mi felnőttünk, egyértelmű volt számunkra, hogy élnek a világunkban, mint például a szumátrai orrszarvú, amelynek az utolsó példánya állítólag a napokban pusztult el. Nyilván nálunk is számos olyan terület van, ahol például az erdőkivágások miatt veszélyeztetettek az állatok, növények: ezekre oda kell figyelni! Ma többek között a méhekről is szó esett. A legtöbb kicsinek a méhekről csupán a szúrásuk jut eszébe, nem az elképesztő fontosságuk – ezen iparkodtunk változtatni a Kinda István és Simon József készítette kisfilm segítségével.
A 13 éves Toró Ákos fiatal kora ellenére sok tapasztalatot szerzett, fogságban már többször is szaporított leopárdgekkót, bemutatóján is magabiztosan válaszolt a kérdésekre.
– Ha otthon tartunk egy kis hobbiállatot, akkor mi magunk is közelebb kerülünk az élőlényekhez, az élő világhoz. Célunk, hogy erről folyamatosan beszéljünk. Terveinkben van, hogy ezt a programot kiszélesítsük, többet beszéljünk a természetvédelemről. Most, hogy a múzeum felújítási munkák elé néz, Egy múzeum az iskolában, óvodában-programsorozattal keresnénk fel a tanintézményeket – avattak be a szervezők.