Mozgalmas november elé néz az Udvartér Színház
Mozgalmas november elé néz a kézdivásárhelyi Udvartér Színház: újabb bemutatóval jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Aki nem tudja mi a hazaszeretet, hallgassa meg ezt az áriát – tanácsolta Sztakics Éva alpolgármester a megnyitón.
Szebeni Zsuzsa, a Balassi Intézet szentgyörgyi kirendeltségének vezetője a továbbiakban elmondta, a Háromszázezer magas C – Simándy 100 címmel megrendezett kiállítás molinóin a mindenki által tisztelt énekes hosszú pályáját dokumentáló válogatást láthatunk azokból a fotókból, amelyeket az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, a művész özvegye és az Operaház archívuma róla megőrzött.
Simándy Katalin (az operaénekes lánya) és Sípőcz Mariann, az OSZMI munkatársai 2016-ban állították össze a vándorkiállítás anyagát, akkor lett volna 100 éves az elismert művész.
Nehéz gyerekkora volt, autószerelő inasként kezdte a munkát, csak húszéves kora után nyílt alkalma éneklést tanulni, és tette ezt olyan sikerrel, hogy aztán az operairodalom legszebb darabjainak főszerepeit sorra megkapta: a Carmenben, a Traviatában, a Varázsfuvolában, a Bajazzókban, Erkel Ferenc több művében is. 1959-ben a szegedi Szabadtéri Játékokon lépett fel először a Bánk Bán címszerepében, amellyel aztán végleg összeforrt neve, noha összesen 35 tenorszerepet énekelt operaszínpadon. Szerették szép hangját és hiteles színpadi játékát, ő is mindig a legtöbbet akarta nyújtani a közönségnek.
A kiállítás január 23-ig a Lábas Ház emeleti termében látogatható és szervezői szívélyesen invitálják az (művészeti) iskolásokat a helyszínen tartott nyílt órára, amelyre azután is lehetőség lesz, hogy a tárlat leköltözik a pincébe, ahol február 15-ig láthatják az érdeklődők.
Köszönjük Tünde !