Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Svéd krimik helyett kortárs honi irodalmat!

Svéd krimik helyett kortárs honi irodalmat! Kultúra

Svéd krimik helyett inkább kortárs erdélyi magyar irodalmat olvassanak a diákok – elsősorban ez lenne a célja a kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében zajló, kedden kezdődő rendezvénysorozatnak.

Hirdetés
Hirdetés

A diákok manapság szívesebben veszik le a polcról egy amerikai, angol vagy akár svéd szerző krimijét, holott a romániai kortárs szerzők is remek műveket alkotnak, érdemes ezeket is megismerni – mondja Vántsa Judit, a kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár igazgatója. Ebből a megfontolásból vágtak bele egy olyan, az Iskola Alapítványnál kínálkozó pályázatba, amelynek eredményeként a közeljövőben tizenöt kortárs erdélyi író látogat Kézdivásárhelyre, találkozni az olvasókkal. Természetesen nemcsak diákokkal, hanem minden érdeklődővel.

Az író-olvasó találkozósorozat október 29-én, kedden 17 órakor rajtol a Vigadó Művelődési Központ dísztermében, ahol Borcsa Imolával és az idén Pro Urbe díjjal kitüntetett dr. Borcsa Jánossal beszélget dr. Deák Ferenc és Vántsa Judit. Borcsa Imolának eddig egy önálló kötete jelent meg, és nemsokára a másodikat is olvashatjuk – de természetesen nemcsak erről lehet majd kérdezni őt és az írói pályáját 40 éve elkezdő édesapját.

Az Olvasni jó projekt következő vendége Tamás Dénes lesz november 8-án, őt Fekete Vince és Dimény-Haszmann Árpád követi november 12-én, Demeter Zsuzsa és Márton Evelin november 15-én, Zsidó Ferenc november 28-án és Demény Péter december 13-án. Január-februárban Szenkovics Enikő és Szonda Szabolcs, továbbá Botházi Mária, Cseh Katalin és Viski András érkezik a céhes városba, a pontos időpontok egyeztetése most van folyamatban.

Svéd krimik helyett ezekből is lehet választani. Fotó: Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár

Vántsa Judit elmondta, a Romániai Magyar Könyvtáros Egyesületen keresztül lebonyolított pályázatnak köszönhetően egész Erdélyben Kézdivásárhelyre sikerült meghívni a legtöbb szerzőt, ami büszkeséggel tölti el. A találkozások célját meglátása szerint nem az esetleges könyveladások képezik, hanem közelebb hozni az írókat, költőket az olvasókhoz, kissé személyesebbé tenni a „kapcsolatukat.” A diákok számára meg azért fontos ez a rendezvénysorozat, mert a meghívott vendégek jórészt a tananyagban is szerepelnek.

Az egyedülálló és példaértékű kezdeményezésben a könyvtár első számú partnere a Bod Péter Tanítóképző, amely az olvasás évének hirdette meg az idei tanévet. Éppen ezért a meghívottak közül párat ide is elvisznek, hogy sajátos környezetben „barátkozhassanak” ifjú rajongóikkal.

Fotó: Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás