Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Synopsis 2 címmel nyílik ünnepi tárlat az EMŰK-ben

Synopsis 2 címmel nyílik ünnepi tárlat az EMŰK-ben Kultúra

A Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala égisze alatt működő Erdélyi Művészeti Központ 2014 őszétől működik az Olt utca 2. szám alatt található épületben. A Synopsis 2 az elmúlt tíz év lényegi összegzésének tekinthető.

Hirdetés
Hirdetés

Tíz év, több mint 140 kiállítás, 90 albumigényű katalógus, művészetet népszerűsítő rendezvények és két, összesen mintegy 1200 műtárgyból álló gyűjtemény – így lehetne számokba sűríteni az Erdélyi Művészeti Központ eddigi történetét. A kerek évforduló alkalmából, ünnepi tárlatként és a 2019 végén rendezett Synopsis című gyűjteményes kiállítás folytatásaként, Synopsis 2 címmel újabb rangos válogatást mutatnak be a 2020 óta az EMŰK által kezelt gyűjteményekbe bekerült alkotásokból. A megnyitót dr. Bordás Beáta, a központ vezetője és a tárlat kurátora tartja december 13-án, pénteken 18 órakor, a vendégeket Sztakics Éva, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere köszönti.

A tárlatot kurátora, dr. Bordás Beáta, az EMŰK vezetője nyitja meg. Fotó: Erdélyi Művészeti Központ

A Synopsis 2 egy reprezentatív, 120 darabos válogatást kínál az Erdélyi Művészeti Központ Egyesület, valamint a Sapientia Alapítvány képzőművészeti gyűjteményeiből, ezáltal is szemléltetve azok rangos, és mára már megkerülhetetlen voltát. A 2025. február 14-ig keddtől péntekig 9 és 17, szombatonként 10 és 14 óra között látogatható kiállításhoz albumigényű katalógus is készül, amely egyben összefoglalja az EMŰK eddigi tevékenységét.

„Ugyanakkor arra is törekszünk, hogy a látogatók, illetve a jövő művészetkedvelő közönsége, a gyerekek és diákok számára felvillantsuk a kulturális örökségünket képező emblematikus műalkotásokat. A válogatás kiemeli a két gyűjtemény főbb csomópontjait és az utóbbi négy évben leltárba került legértékesebb műveit. A tárlat régiók, korszakok és témák szerint csoportosítva mutatja be a 20–21. századi romániai magyar képzőművészet főbb szakaszait, a nagybányai festőiskolától kezdődően az 1960-as – 1980-as évek újító törekvésein keresztül a kortárs művészetig. Ezek mellé, a kiállítás kurátora 13 olyan munkát is beválasztott a Székelyföldi Grafikai Biennálé 2020-as és 2022-es kiadásának anyagából, amelyek hagyományos sokszorosító grafikai technikákkal készültek és témájuk (azaz az emberi test, urbánus vagy képzeletbeli terek ábrázolása) révén lazán kapcsolódnak egymáshoz” – olvasható a jeles esemény beharangozójában.

Fotó: Erdélyi Művészeti Központ

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás