Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az 24-es gyalogezred állományát tekintve nemzetiségi leképeződése is volt egyben a korabeli Erdélynek, hiszen hadkiegészítési körzete Háromszékre és a Barcaságra épült. Nagyobb részét magyar állományú legénység tette ki, de jelentős volt a román és a szász ajkúak létszáma is. A vezénylési nyelv a magyar volt, de szolgálati nyelvként a tiszteknek előírták, hogy sajátítsák el a román, illetve a német nyelvtudást is. Az ezred kivette a részét az első világháború borzalmaiból, előbb Galíciában, később az olasz fronton is harcolt. A Rétyi Nyírben 1941-ben felállított, majd 2010 óta ismét álló honvédszobor szintén a brassói 24-es honvéd gyalogezredre emlékeztet.
A kiállítást eredetileg tavaly novemberben mutatták be Sepsiszentgyörgy főterén. A magyar, román és angol nyelvű, november 25-ig megtekinthető kiállítás a Székely Nemzeti Múzeum és Kovászna Megye Tanácsának közreműködésével valósult meg, Nagy József hadtörténész, Tóth-Bartos András, Nagy Zoltán, Magyarosi Sándor, Eugen Mirel, Musát Arnold, Éltes Barna és Hegyeli Attila szakmai hozzájárulásával.
17.30-tól Nagy Szabolcs levéltáros, igazgatóhelyettes, a Veszprém Megyei Levéltár munkatársa bemutatja Az ojtozi csata 1917–2017 című tanulmánykötetet, előadást tart Gottfried Barna főlevéltáros, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár munkatársa. Közreműködik a Szentivánlaborfalvi Szent István Dalkör. Köszöntőt mond: Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Lukács Bence Ákos vezető konzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusáról.