Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elekes Gyula tűzzománc-művész, nem mellesleg andragógus és művelődésszervező 1960-ban született Székelyudvarhelyen. 1979-ben végzett a marosvásárhelyi Művészeti Líceum grafika szakán, a tűzzománcozást 1980 óta német és spanyol magániskolákban, alkotóműhelyekben tanulta. Volt már rajztanár, reklámgrafikus egy szerszámgépgyárban, tűzzománcozást oktatott vendégtanárként Ausztriában, Németországban, Spanyolországban, no meg jelenleg Székelyudvarhelyen.
1990 és 2019 között rendszeres meghívást kapott a Kecskeméti Nemzetközi Zománcművészeti Szimpozionra, 1990 1994 között évente egy hónapot ösztöndíjasként alkothatott a kecskeméti Nemzetközi Zománcművészeti Alkotóműhelyben. Szakmai tudása gyarapításában főként Turi Endre festőművész és Pap Gábor művészettörténész segítették.
Tíz évig a budapesti Nemzeti Kulturális Alap alkotói ösztöndíjasaként dolgozott, három alkalommal (1992, 1994, 2001) németországi, hét alkalommal (1995, 1996, 1997, 1999, 2002, 2004, 2008) spanyolországi alkotói tanulmányúton vett részt. 2011-től tagja a Magyar Zománcművészek Társaságának, 2021-től a Romániai Képzőművészeti Szövetségnek. Munkásságát hétszer díjakkal is elismerték: először, még 2010-ben Székelyudvarhely művészeti Príma-díját nyerte el, idén a Kulturális és Innovációs Minisztérium Ferenczy Noémi-díjat vehette át Budapesten.
A csütörtöki kiállítás megnyitóján az alkotó munkásságát Lőrincz Ildikó művészettörténész méltatja, az eseményt Gáspár István, a Molnár Józsiás Iskola VIII. osztályos tanulójának zongorajátéka foglalja keretbe.
Elekes Gyula 1990 óta szinte évente hozott össze egyéni kiállítást itthon, illetőleg Magyarországon, Németországban és Spanyolországban, Svédországban és Oroszországban; volt olyan év, amikor többet is. Csoportos kiállítások keretében eddig Bukarestben, Kolozsváron, Székelyudvarhelyen, Kecskeméten, Debrecenben, Nussbaumenben (Svájc), Prágában, Viborgban (Dánia), Szombathelyen, Baján, Győrben, Siófokon, Coburgban (Németország), Esztergomban, Egerben, Bécsben, Poitiersben (Franciaország) és Pekingben lehetett megcsodálni munkáit. Ezekből jó néhány magán és hivatalos gyűjteményben, múzeumokban is megtalálható Romániában, Magyarországon, Svájcban, az Amerikai Egyesült Államokban, Hollandiában, Franciaországban, Németországban, Luxemburgban, Angliában, Spanyolországban, Svédországban és Japánban.
Fotó: Vigadó Művelődési Központ