Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Május 19–28. között az olaszországi Torinóban rendeztek nemzetközi összművészeti kiállítást HERE címmel. Az eseménynek székelyföldi résztvevői is voltak.
A második alkalommal szervezett kiállításon több mint 300 művész volt jelen, köztük a sepsiszentgyörgyi születésű Sánta István Csaba és öccse, Sánta János Botond, aki a Sepsiszentgyörgy–Torino oda-vissza utat autóstoppal tette meg. „A helyszín érdekessége, hogy egykoron a királyi lovarda épülete volt, ami a királyi palotához tartozik”, osztotta meg lapunkkal Sánta István Csaba.
Sánta János Botond a helyszínen talált faanyagokból épített nagyméretű nyerget ábrázoló szobrot. Alkotásának az Itt a nyeregben (angolul: HERE on the saddle) címet adta, utalván a kiállítás címére is. A záróeseményt ugyancsak Botond sikeres performansza jelentette a szobrával. „Én egy budapesti fotóprojektemmel vettem részt Közel volt egy Grund címmel, amely az egykori Középső-Józsefváros századfordulón épült, szecessziós és eklektikus jegyeket viselő, köztük műemlékvédelmet élvező lakóházainak a lerombolását mutatja be”, summázott Sánta István Csaba.