Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 23-án, csütörtökön 18 órától Sántha Attila költő Ágtól ágig című verskötetének bemutatója lesz a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár Olvasótermében. A rendezvényen a szerző beszélgetőtársa Szonda Szabolcs könyvtárigazgató.
Sántha Attila költő, szakíró, 1968-ban született Kézdivásárhelyen. Kolozsváron folytatott egyetemi és magiszteri tanulmányokat, Szegeden szerzett doktori címet. Amerikai tanulmányútját követően meghatározó szerepe volt Kolozsváron a transzközép irodalmi mozgalom elindításában.
Kiadja a Székely szótárt 2004-ben, ennek folytatása lesz két másik munkája: 2018-ban a Bühnagy székely szótár, 2019-ben pedig a Székely szótár küssebb s nagyobbacska gyermekeknek és cinkáknak. Verseiben is sajátosan alkalmazza a székely szókincset, fogalomkört. Részt vesz az Erdélyi Magyar Írók Ligájának megalapításában, néhány évig vezeti is a szervezetet. Egy ideig tanügyminisztériumi tisztségviselő Bukarestben, később rádiózással, újságírással és -szerkesztéssel, könyvkiadással is foglalkozik.
Öt verskötete jelent meg (Münchhausen báró csodálatos versei, 1995; Az ír úr, 1999; Kemál és Amál, 2004; Razglednicák, 2013; Ágtól ágig, 2021), szakíróként legutóbbi munkái a kisebb tanulmányokat, kritikákat, glosszákat stb. tartalmazó Írások könyve (az élet apró dolgairól) – Kolozsvár, 2010, valamint a Fodor úr, a boldog óriás című Fodor Sándor-monográfia. 2019-ben Hogyan menjünk radinába a lërhëz? címmel verseit és prózáit tartalmazó kötete jelent meg.
Jelenleg Kézdiszászfaluban él, szabadúszó. Több rangos szakmai elismerése, így a József Attila-díja mellé idén a Magyarország Babérkoszorúja kitüntetésben részesítették.
Ágtól ágig című verskötetében, annak fülszövege szerint, hét emberöltő eseményei elevenednek meg, régi emberek jönnek elő, akikről sok esetben semmi egyéb nem maradt fenn, mint egy történet. Hogy hazajött, vagy nem jött haza a világháború(k)ból, s ha igen, miért; hogy kifolyt a tekenőből a kenyértészta; vagy hogyan harcoltak a szépasszonyok és a veszettség ellen. S mert ez az egy történet egy egész életet példáz, a kötet voltaképpen arról szól, hogyan érdemes élni, hogy legalább egy említés erejéig mi is fennmaradjunk utódainkban.