Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A művelődési központban szép számban megjelent közönséget Czilli Balázs kulturális igazgató köszöntötte, majd bemutatta a szerzőt, illetve beszélgetőtársát. Czilli Arankát a fürdővárosban más kiskorától ismerik, az elmúlt években pedig családok több nemzedékét tanította magyar irodalomból. A Magyar Művészeti Akadémia Fiatal Alkotók és a Térey János alkotói ösztöndíjasának harmadik önálló kötete az Irodalmi Jelen könyvkiadó gondozásában jelent meg 2022-ben.
Miután Czilli Aranka felolvasta a nyitóverset (Köd, parttalanság), Szebeni Zsuzsa arra kérdezett rá, hogyan született meg a könyv, milyen hatással volt rá a járványhelyzet – ugyanis láthatóan ez az időszak a szerző számára nagyon is termékenynek bizonyult, lévén, két kötete jelent meg.
– Ez az időszak valóban termékenyebb volt, hiszen a befelé fordulást, az elszigetelődést hozta magával, ami meglepő módon az elején nem viselt meg engem annyira, kimondottan jól esett. A késsel-villával motívum, ami végül a kötet címét is adta, az inkább az embernek a társadalommal való viszonyához kötődik. Számtalan íratlan szabály és törvény van. Az egy alapvető törvény, azt hiszem, hogy csak késsel és villával ehetjük meg egymást. Szóval csak szépen, kedvesen – fejtette ki a szerző.
A kötet négy fejezetből áll, az első a Térkép címet viseli.
– Ez a külső és belső tájaimnak a térképe. Találkozások, helyszínek, olyan emberekhez kapcsolódó lírai reflexiók, akik nyomot hagytak bennem. Talán a második fejezet a legszebb része a kötetnek, Titkok címmel. Azért található középen, mert abban a világban, ahol késsel és villával esszük meg egymást, ott be kell csomagolni mélyen azokat az őszinte érzéseket, amiket féltünk, amelyeket titokban kell tartani az éhes világ előtt – magyarázta Czilli Aranka.
A harmadik, Lakoma című fejezet az ember és a társadalom különböző vetületeit járja körbe, míg az utolsó (Körforgó) azoknak a visszatérő ünnepeknek a lajstroma, amelyek rítusaikkal felemelik az embert, mint a mérföldkövek, kapaszkodót adnak.
A beszélgetés folyamán a szerző több verset is felolvasott, amelyekből kitűnik, mennyire fontosak neki az ősök, gyökerek, illetve kiderül, mit jelent Czilli Arankának Kovászna: a biztonságot, nagycsaládos összeüléseket a mézeskalács-házikót, kolbászkerítést ígérő Kolozsvárral szemben, amely a szerző fiatalságát őrzi.
Tőbb író mint olvasó …??? … _-_-_