Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kötetet szerkesztő és bemutató Szekeres Attila rámutatott, a szerzőket arra kérték, hogy „magyarságunk egy-egy kiemelkedő képviselőjével, történelmünk, kultúránk valamely jelentős személyiségével” lépjenek gondolati és szellemi síkon kapcsolatba és közvetítsék mának szóló üzenetüket. Ennek eredményeként harmincan „szólalnak meg” nagyjaink közül: Szent István királyunk és felesége Gizella királyné, Heltai Gáspár reformátor, nyomdász, Bocskai István hadvezér, fejedelem, gróf Hadik András hadvezér, politikus, Görgei Artúr honvédtábornok, hadügyminiszter, Gábor Áron ágyúöntő, tüzértiszt, Bartók Béla zeneszerző, Móra Ferenc író, Domokos Pál Péter tanár, történész, néprajzkutató, Latinovits Zoltán színész és Rejtő Jenő író, Kányádi Sándor költő és mások.
Szekeres Attila véleménye szerint „a kötetbe szerkesztett, határokat és korokat átszelő írások ismételten bizonyságot tesznek arról, hogy mi, magyarok szétszabdaltságunkban is együvé tartozunk, közös a nyelvünk, kultúránk, történelmünk”. Állítása igazolásaként az általa „kissé pesszimista látásmódúnak” nevezett Bözödi György szociográfus, író, történészt hívta segítségül, aki így fogalmaz: „Talán őrszemek vagyunk most is, nem az elválasztó hegyek átjáróit őrizzük az ellenségtől, hanem az egyetemesebb, emberibb eszméket. Helyzetünk talán csak a Gulliveré az óriások országában: nem mi lettünk kisebbek, hanem a körülöttünk levő világ vesztette el emberi arányait.”
A folytatásban a könyv jelen lévő szerzői közül többen elmondták, miért éppen arra a személyiségre esett a választásuk. Sarány István vallomásából például kiderült, hogy a képzőművészek iránti érdeklődése nem új keletű, ráadásul a festő emlékét elevenen őrző Zsögödön, Nagy Imre szülőháza mellett lakik, így mondhatni magától értetődő, hogy őt választotta írása alanyául. Tóth László, kézdivásárhelyi újságíró Rejtő Jenőt idézte meg, mert már gyerekkorában nagy kedvence volt, és a vele egykor személyes kapcsolatban lévő Hegedűs Géza íróval folytatott beszélgetése alkalmából még többet megtudott róla.
Fotó: Toró Attila