Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Éjszakai fények az autópályán, csillagok az égbolton, villódzó tévékészülék, egy bárpult tükröződései – nyugtalanító, mozaikszerű képek adják a Beláthatatlan táj nyitányát. Egy huszonéves lány az autóbalesete után öntudatlan állapotba kerül, apja hol a betegágya mellett virraszt, hol a baleset nyomait kutatja. Az autópályához közeli településen egy fiatal testvérpár él, együtt, egymás mellett, két szobában, de élhetnének akár két külön kontinensen is. Ők négyen a könyv főszereplői és egyben elbeszélői is, akik ismeretlen helyzetben találják magukat, az életükről alkotott fikciójuk felkavarodik és átrendeződik. Új keretekhez kell alkalmazkodniuk, döntési kényszerbe, leállósávba sodródnak – a baleset mindannyiuk számára sorsfordító esemény. Mintha tudatuk sötét felületeit is átvilágító beszédükkel érzékeltetnék napjaink Magyarországának társadalmi érzéketlenségét, hogy az alárendelődések, megszokások és elfojtások láncolatai miképpen nehezítik meg a kommunikációt. Kiss Tibor Noé prózájára jellemzően itt is a perspektívák mozgása lendíti előre a történetet: leírások, nagyítások és nagytotálok váltakoznak, közben kirajzolódik a városi határvidék és a belső tájak szürke zónája. A Beláthatatlan táj elemelt költőiségével és szürreális kompozícióival radikális és felszabadító olvasmány.
Kiss Tibor Noé 1976-ban született prózaíró, szerkesztő, aki a Beláthatatlan táj című könyvéért Artisjus-díjat kapott.
Oproiu Nicolette előadása egyetlen szereplőre koncentrál: Dorka perspektíváját élesíti ki, a Csendsötét a lány szövegtöredékekből rekonstruált életét állítja elénk. A darab kulcsmotívuma a függőség, és annak különböző árnyalatai és formái. Egy téma, amelyet a legtöbbször még most is hajlamosak vagyunk tabuként kezelni. A Csendsötét arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy észrevegyük, a társadalmi stigmák mögött emberi sorsok, ellentmondásos családi viszonyok, szülő-gyermek kapcsolatok húzódnak. A Csendsötét több szempontból is kísérletező darab. Dorka tudatfolyama a regényben is szürrealizmusba hajló szabadvers, az előadás pedig műfaji átjárásokkal dolgozik, ének, mozgás, tánc és különböző zenei motívumok is megjelennek benne.
Az előadást követően Oproiu Nicolette-tel és Kiss Tibor Noéval Borcsa Imola kézdivásárhelyi író beszélget.
Feltetlenul ez kell nekunk, olyan irot tolni elore aki transzexualis. Tenyleg erre van szukseg Kezdin?