Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A centenárium alkalmával több román személyiségnek, köztük Iuliu Maniunak is szobrot állítanának Kovásznán. A Vajnafalvára tervezett alkotásokat idén december 1-jén szeretnék felavatni.
Az egyik Mihai Eminescu, a román nemzet költőjének mellszobra lenne, a másik egy Időhíd nevű szoborcsoport, amely I. Ferdinánd királyt és Mária királynét ábrázolná Iuliu Maniu és I. C. Brătianu társaságában. Az erről szóló városi tanácsi határozat augusztus 24-ig szerepel közvitán, de a szobor állításának tényét Sebastian Cucu is megemlítette legutóbbi sajtóértekezletén, mint olyan projektet, amire „más intézményekkel együtt” a prefektúra pályázott.
A tanácshatározat indoklása szerint Mihai Eminescu kétméteres kőtalapzaton álló egyméteres bronzszobra azért fontos, mert „életét adta a román egyesülés álmának beteljesüléséért”. A költsége 65 ezer lej, ebből tízezer lejt állnak a város költségvetéséből, a többi állami támogatás.
Ferdinand király, Mária királyné, Iuliu Maniu és I. C. Brătianu, „a nagy egyesülés megvalósítóiként” érdemlik ki az emlékművet. A 80 centiméteres márvány szoborcsoport 160 centiméteres talapzaton áll majd, és 28.000 lejbe kerül.
És ez csak igy egyszerűen el lett könyvelve hogy „kultúra”? a Maniu szobrot nem inkább Nagyajtára kéne állitani? csak úgy, hogy emlékeztessen…