Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ma 18 órától rendhagyó színházi esemény keretében, a magyarországi Mentőcsónak Egység és Gyerekesély Egyesület Szociopoly című, interaktív színházi társasjátékába lehet bekapcsolódni Sepsiszentgyörgyön, a Magma Kortárs Művészeti Kiállítótérben. Kedd délután a Székely Mikó Kollégium, illetve a Református Kollégium diákjai is kipróbálhatják.
A Magyarországon 2010-ben alapított egyesület fő célja a gyerekek életesélyeinek javítása és a gyerekszegénység újratermelődésének megakadályozása. A Mentőcsónak Egység egy független színházi társulat, amely időszerű társadalmi kérdések színházi jellegű tematizálásával foglalkozik. Kezdeményezéseik során olyan társadalmi gondokat feszegetnek, mint az előítéletesség, a mélyszegénység, a rasszizmus, a menekültkérdés és a kivándorlás.
A két egyesület közreműködésében létrejött Szociopoly című előadás egy, a maga nemében újszerű kezdeményezés, amely a színházi drámát és a társasjátékot ötvözve a mai magyarországi mélyszegénység világába nyújt betekintést. Arra hívja a nézőt, hogy maga is átélje, megtapasztalja, ne csak kívülről szemlélje, milyen segélyből, családi pótlékból, gyesből, alkalmi munkából tengődni a mindennapokban. A játék által megteremtett valóságban mindenki szegény lesz egy–két órára, és a saját bőrén érezheti a kirekesztődés szorítását.