Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fogyatékkal élők világnapja alkalmából, a kézdivásárhelyi Pro Pectus és a KreaKids Stúdió összefogása révén egy rendhagyó és környékünkön egyedülálló divatbemutató született, vasárnap délután igazi szuperhősök lejtettek az Atrium szállodában kialakított kifutón. A sérült gyerekek először kerültek ilyesfajta reflektorfénybe, és valósággal ragyogtak, ahogy a ruhák tervezőivel közösen bemutatták a külön számukra alkotott kreációkat a könnyekig meghatódott népes közönség előtt.
A kezdeményezés nem a szánalom és sajnálat oldaláról közelítette meg az egyébként nagyon fontos kérdést, hanem azt kívánta bemutatni, hogy sérült embertársaink ugyanolyan értékes tagjai a társadalomnak, mint bárki más. „Nem kevesebb, több” – hirdette az üzenetet az egyik ruhadarab.
Az esemény ötletgazdája, a Pro Pectus Egyesület vezetője, Sütő Mária Rita elmondta, igyekeztek közelebb hozni egymáshoz az egészséges és fogyatékossággal élők világát, megmutatni, a másság nem létezik.
– Tavasszal láttam egy külföldi divatbemutatót, ahol mozgássérültek vonultak végig a kifutón, és arra gondoltam, ha már nálunk is van egy ilyen csoport, akkor miért ne próbálnánk meg gyakorlatba ültetni ezt az ötletet. A szülők pozitívan reagáltak, megkerestük a KreaKids vezetőit, akik úgyszintén kitörő lelkesedéssel fogadták a kezdeményezést, csakúgy, mint a gyerekek, akik megtervezték ezt a kollekciót – fejtette ki Sütő Mária Rita, kiemelve, hogy az egyesületnél három éve működik a sérült gyerekek szüleinek önsegítő csoportja.
– Egyből nyitottak voltunk az ötletre, bár picit izgultam, vajon a tanítványaink hogyan fogadják ezt. Aztán egy alkalommal bejöttek az anyukák a gyerekeikkel a stúdióba, és meséltek – azt a hangulatot nehéz visszaadni. Abban a pillanatban valami csoda történt a kreás gyerekekkel, mindenki kíváncsian végighallgatta a történeteket. Miután ők elmentek, a szokásos hangos ötletelés helyett nagy egyetértésben kiválasztották, kinek szeretnének tervezni és varrni – részletezte elégedetten és büszkén Babós-Máthé Réka divattervező, a KreaKids Stúdió egyik vezetője, aki szabad utat engedett az ötleteknek, mindenki azt alkotott, amit elképzelt.
A kis divattervezők közül a legkisebb másodikos, a legnagyobb XI. osztályos, Volt, aki kispárnát, takarót varrt kiválasztottjának, más estélyi ruhát tervezett. Babós-Máthé Réka szerint a kreációk közös alkotóeleme a szeretet és az elfogadás. Maga a bemutató témája is a kreásoktól származik, Tankó Kriszta mondta ki, hogy ezek a gyerekek igazi szuperhősök, akárcsak az anyukáik, míg Bába Kriszta javasolta az időpontot, a fogyatékkal élők világnapjára való tekintettel.
Az alkalmi kifutón 19 csillogó szemű modell vonult végig színpompás öltözékben, mellettük a ruhák tervezői, és mind ők, mind a nagyszámú közönség maradandó élménnyel gazdagodott.
A rendezvény végén a Wegener Pro Sanitate Alapítvány nevében Bakk-Vitális Kinga, a Zarah Moden és New Fashion cégek vezérigazgatója fejezte ki elismerését a kezdeményezés iránt, illetve a szülői közösség is köszönetet mondott a közös tapasztalatért. A szervezők szeretnék, ha több találkozás lenne a sérültek és „épek” között, ennek első lépése az a fotókiállítás lesz, amelyet Datki Gyöngyikének az eseményen készült képeiből válogatnak össze.
Köszönjük a szép beszámolót, csodálatos volt!