A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szépszámú közönséget köszöntő Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere formabontóként határozta meg a kiállítótér falait kisméretűtől monumentálisig díszítő szőnyegek alkotóját. Egy olyan művészként, aki megteremti a kultúra fogalom és az emberek közötti kapcsolatot. A munkáiból ízelítőt nyújtó tárlatot pedig „friss, új, vonzó, valamilyen más világ felé érzékenyítő” alkalomként.
Az alkotót egykor személyesen ismerő és szabadon méltató Nagy Miklós Kund marosvásárhelyi művészeti író a maga nemében ritka, illetve különleges, és ezért nagyon nehezen megismételhetőként értékelte a tárlatot.
A marosvásárhelyi születésű és az Amerikai Egyesült Államokban (AEÁ) elhunyt Tamás Annáról szólva megjegyezte, hogy a textilművészettel csupán tizenöt éven át, negyvenéves koráig foglalkozott. Első egyéni kiállítása éppen Sepsiszentgyörgyön volt 1969-ben. Ugyanakkor a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház díszlet- és jelmeztervezőjeként (1974–85) is maradandót alkotott.
Hatalmas, térplasztikának is nevezhető és beillő, a konceptuális művészet jegyében született szőnyegei megalkotásának időszaka (1970–1985) egybeesik a textilművészet Európában is „felfutó” periódusával. Ekkor nem csak a szemnek tetsző, hanem gondolatokat is megjelenítő alkotások születtek, és ezáltal díszítő, valamint iparművészeti ágból önálló művészeti kifejező formává nemesedett. Magyarországi bölcsője Szombathely, Erdélyben Kolozsvár, Marosvásárhely és Kovászna tekinthető annak.
A textilművészetet itthon meghonosítók és gazdagítók közé tartozott Tamás Anna, akinek fordulatokban bővelkedő élete és pályája kalandregénybe illő. Erdélyi mivoltát azonban sohasem feledte el és tagadta meg, amint erről a vele bő húsz esztendővel ezelőtt New Yorkban találkozó és néhány napot eltöltő méltatója is megbizonyosodhatott. Ekkor már reklámgrafikával és a mindenkor nagy kihívást jelentő, neki azonban hírnevet és elismerést hozó ruhatervezéssel foglalkozott, amibe már érett fejjel is volt bátorsága belevágni. Karrierjének egy baleset vetett véget.
Nagy Miklós Kundnak a pályaváltást firtató kérdésére válaszolván, annak okaként az anyagi források hiányát jelölte meg. Az USA-ban ugyanis csak a befutott és felkapott művészek tudnak maguknak alkotó tevékenységükkel megélhetést biztosítani.
Dr. Bordás Beáta intézményvezető rámutatott, hogy a jelenlegi évadnyitó kiállítás az első az általa megálmodott program eseményei közül. Megújult arculattal és logóval vágtak neki. Megtudhattuk továbbá, hogy a művésznő életműve mintegy tíz kisebb és harminc nagyméretű alkotásból áll. Itt és most 13-at állítottak ki, melyekből 11 Amerikából került haza a kiállításmegnyitón jelen lévő fia, Kelemen Mátyás jóvoltából, aki készségesen bocsátotta a rendelkezésükre ezeket.
A tárlat május 14-ig tekinthető meg.